Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért annyira vicces a Teréz név?

Miért annyira vicces a Teréz név?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok, az egyik keresztnevem Teréz.

Körülbelül ovis korom óta csúfoltak ezzel, de sokáig úgy voltam vele hogy csak dedósok és majd kinövik.

Az viszont teljesen meglepett hogy a felnőttek is kiröhögnek emiatt. A munkahelyemen is nagyon jókat kuncognak/hahotáznak amikor meghallják a nevem. (Nem ilyen tanulatlan kocsmatöltelékekkel dolgozom együtt akiknek minden vicces..)


Alsóban már megtanultam hogy soha nem szabad kimutatni hogy zavar a csúfolódás mert akkor csak mégjobban csinálják, szóval emiatt náluk nem merek rákérdezni.


Szóval itt kérdezem: felnőttként mi olyan vicces ebben a névben? Miért humorosabb mint bármilyen másik név?


2022. dec. 19. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, szerintem csak régimódi ez a név, olyan nagymamás, de nincs rajta semmi vicces.

Biztos a neveden röhögnek és nem rajtad (mármint szokatlanul öltözöl vagy viselkedsz és ezért)?

2022. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé se vicces, maximum azon röhögnek, hogy ókonzervatív. Kb mintha Eufrozina lenne.
2022. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi vicces nincs benne szerintem. A lányomnak is volt Teréz nevű osztálytársa.


Most meg egy ismerősünknél unoka született, Terka a neve. :)

2022. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1

Biztos hogy a nevemen, mindig az van hogy teljesen jól kijövünk, aztán ha meglátja vagy meghallja a nevem akkor jön a "terka XDDDDDDDDDDD"...


#2

De ezen miért kell röhögni? Föleg ha nem is vicces..??

2022. dec. 19. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert kb 50 éve nem adnak gyereknek Teréz nevet, csak 1000-ből 1-nek. Egyébként szerintem egyáltalán nincs rajta semmi vicces, egy rendes név.
2022. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért bunkóság kinevetni valakit a neve miatt, bármennyire is vicces.

Nekem van Terézia keresztnevű ismerősöm és szerintem szép név.

Inkább a becézései furcsa hangzásúak!

2022. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan nekik a neved, majd megszokják. (Neveletlenek és unintelligensek, azért nevetnek. Az ilyenek minden számukra szokatlan dolgon képesek vihogni, nem kell velük foglalkozni.) Amúgy a Teréz név egyáltalán nem olyan különös szerintem. Régen elterjedtebb volt, de most sincs benne semmi fura.
2022. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5: egy csomó név újra és újra divatba jön....


Nem csak dzsesszikák meg szintiák vannak ma sem...


Pl. az Emma is egy tipikus öreglányos név volt két évtizede... Most meg tele vannak az iskolák Emmákkal...

2022. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt nem értem hogy miért nem röhögik ki azt aki István, Béla, Géza, Erzsébet, Emőke, Etelka, stb. Ezek is régiesebb nevek. Mégse vihorásznak ezeken.

Valamiért a Teréz viccesebb lehet mint a többi régies név ezek szerint.


Ja, a másik hogy átjavítják "Terézia"-ra, pedig szerintem az a ritkább (?).

2022. dec. 19. 17:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi vicces nincs benne, csak régies hangzású, ahogy előttem is írták. (Amúgy de, a környékemen a Gézákat és a Bélákat is kiröhögik, ha 50 év alattiak ezzel a névvel. Én nem, már csak azért sem, mert nekem is évezredes nevem van, de sokan mulatságosnak találják ezeket.) Azt meg engedd el, hogy tudják, a Teréz és a Terézia két különálló név. Szerintem a Niki nevű lányok tudnának erről mesélni. :))
2022. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!