Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit így...

Van itt olyan, akit így megviselt volna valamelyik állata elvesztése?

Figyelt kérdés

11 éves koromban kaptam egy törpe kosorrú lógófülű bak nyuszit. Nem ivartalanítattam, ugyanis akkoriban még közel sem voltam felelősségteljes.


Viszont rengeteget foglalkoztam vele, hallgatott a nevére, szobatiszta volt, ha rászóltam valamiért egyből visszament a helyére. Felvettem, ölbe kaptam, mindent hagyott. Ő volt az első olyan állatom akit nagyon szerettem. Voltak előtte hörcsögeim, de akkor is hatalmas a különbség közöttük.


17 éves voltam amikor meghalt. Pontosan 6,5 évet élt. Akkor tudatosult bennem, hogyha ivartalaníttatom és nagyon odafigyelek az étrendjére, akkor 2-3 évvel tovább élhetett volna. A törődéssel nem volt gond, mindennap ki volt engedve, viszont az utolsó 1 évében már nem jött ki a ketrecből, hanem a ketrecben lévő búvóhelyre ugrott fel, amiből rendesen kilátott és mégis velünk volt.


Amikor meghalt, olyan szinten össze voltam törve, hogy napokig ittam és meg akartam halni. Addigra lett egy kutyám, aki a mai napig megvan és a nyuszihoz tudnám hasonlítani valamilyen szinten: ritka jó természete van.


Viszont a nyuszi nagyon mély nyomot hagyott bennem, másfél héttel a halála után ugyanahhoz a tenyésztőhöz visszamentem akitől anno vettem, és választottam egy nyuszit. A baj az volt vele, hogy már a kocsiban ellenséges volt, ami arra engedett következtetni, hogy nem szoktatták kézhez vagy nagyon rossz a természete. Mindenesetre hiába foglalkoztam vele, harapott, elbújt előlem, így tovább adtam másnak. Tudom, ocsmány dolog volt, de mit tehettem volna egy olyan állattal akivel nem tudok összeszokni? 6 hónapig próbálkoztam egyébként.


Utána még néhány nyulat megnéztem, de egyik sem volt olyan mint ő. Annyira hiányzik, hogy azt nem tudom leírni. Mit csináljak? Van cicám, hörcsögöm, kutyám, mindegyiket ellátom, fizikailag és mentálisan is lefárasztom a kutyát, cicát, de mégis hiányzik az a nyuszi aki egykor velem volt.


2023. jan. 1. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Igen, az állatokhoz nagyon lehet kötődni. Én a kutyáim miatt voltam így. Kinyírni mondjuk nem akartam magam, ilyesmi csak barátnő miatt történt.
2023. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
A tengerimalacunk pár hónapja hagyott itt minket. 8 évig volt meg nekünk. Hát neghalni nem akartam ezért, de napokig sírtam utána. Mostanában is előfordul, hogy odanezek arra a helyre ahol a ketrece állt, és ugyan már nem sírok, de mindig eszembe jut. Imadtuk.
2023. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Azt hiszem ilyenkor már nem kedvencként, valamiféle másodrendű lényként kezeled, hanem, mint egy szerettedet. Családtagot, fontos személyt.
2023. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen, persze. Szerintem jó esetben az ember családtagként szereti az állatait.

(Persze az nem jó, ha csak úgy tudsz megküzdeni a negatív érzelmeiddel, hogy iszol/meg akarsz halni, tehát ha ez máskor is előfordul, mindenképp dolgozz a gyászfeldolgozó módszereiden, ezt azért hozzátenném. De az, hogy a nyulad halálát meggyászolod, önmagában teljesen valid!)

Én minden elvesztett állatomat megsirattam és meggyászoltam, és a mai napig eszembe szoktak jutni, mintha elvesztett barátok vagy családtagok lennének.

2023. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Kutyáim voltak az évek során. Mindegyik halála megviselt, altatni kellett, mert öregek voltak és már csak szenvedtek, az egyik agyvérzést kapott, a másik rákos lett.

Most már évek nincs kutyám, pont ezért, hogy ne kelljen vegignézni a szenvedésüket és a halálukat.

2023. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
2021 augusztusában halt meg a kutyám, a mai napig gyászolom valamilyen szinten. Sokáig álmodtam arról, ahogy a koporsóban fekszik, kb. egy év eltelt mire ez elhalványult és már olyan emlékek jutnak inkább eszembe, amikor élt és pl. sétáltunk, kirándultunk vele.
2023. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!