Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 6 eve tanulok angolul és még...

6 eve tanulok angolul és még nincs meg a felsőfokúm. Ez az átlag vagy picit nehezen megy akkor nekem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Keveseknek van meg ennyi idő alatt, ha azt nézed, hogy általában a gyerekek 3. osztályban kezdenek angolul tanulni.


Persze ha magántanárral, vagy anyanyelvi környezetben, vagy magas óraszámban, jó tanárral, akkor más a helyzet.


Nekem sincs (még) felsőfokúm. 5 évet tanultam angolt. De sosem csak azt. Mellette két másik nyelvet is tanultam, az egyiket 8, a másikat 4 évig (általánosban illetve gimiben). Mindhárom nyelvből B2-m van csak (meg egyéb eredmények pl OKTV, de felsőfokú nyelvvizsgám nincs, és nem is sikerülne)

2023. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
40 éves vagyok, 30 éve tanulok angolt (oké, sokszor sok év kihagyással, de akkor is). Még csak most készülök felsőfokúra, ami időhiány miatt valószínűleg idén nem is lesz meg. Ehhez képest te abszolút nem vagy lemaradva. :)
2023. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sosem tanultam aktívan angolt, a sulis oktatás is pocsék volt, nem jártam különórákra sem, csak interjúkat és dalszövegeket olvastam. 26 évesen lett meg a C1, 9 évesen kezdtem a nyelvvel kapcsolatba kerülni.
2023. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a 6 év tanulás? Iskolai óra? Vagy intenzív? Magántanár? Autodidakta?

Nagyon nem mindegy.

És felsőfokúhoz nem elég tanulni, gyakorolni kell sokat. Lehetőséget természetes környezetben is.

2023. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmit nem mondtál, hogy hat éve tanulsz.


Mert mennyit? Minden nap foglalkozol vele? Vagy van heti két, semmit nem érő angol órád a suliban, és kész? Vagy esetleg hat éve kinn is élsz?


Nagyon nem mindegy.

2023. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5évig suliban, majd fél évet nyelvsili intenzív, majd fél év magántanár heti 2 alkalom.
2023. jan. 3. 15:07
 7/7 anonim ***** válasza:
És fogyasztasz angol nyelven írt tartalmakat? Újságcikkek, podcastek, zenék, filmek? Ha ezeket csinálod, magadtól is rádragad annyi, hogy legyen felsőfokúd (vagy olyan szinten legyél) 2-3 év alatt. Ha nem, csak heti kétszer van egy órád, akkor ne csodálkozz. Ennél több időt kell nyelvtanulásba fektetni, és sokkal többet számít az egyéni munka, mint a tanárod.
2023. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!