Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne pestre költözni...

Hogyan lehetne pestre költözni? Eloször munka vagy albérlet vagy hogy?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Én márciusban határoztam el hogy válltok. Elekezdtem professionön önéletrajzokat küldeni, 2 hét után alá is írtam egy szerződést.

Mondjuk utána még két hónap felmondási időm volt.


Az meglepett hogy 3 havi bérleti díj plusz az aktuális havi bérlet+rezsit kellet fizetnem a lakásért. (630e)

2023. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én egyszerre kerestem mindkettőt, az albit és a melót. De leginkább azon voltam, hogy az albihoz közel legyen a meló.
2023. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha van annyi félretett pénzed,hogy bevétel nélkül elvagy belőle pár hónapot, akkor kiveszel egy albérletet, ott vagy Pesten, közben keresel munkát. Úgy lényegesen egyszerűbb. Ha nincs, akkor először nem ártana munkát keresni, aztán amikor már biztos, hogy felvettek akkor keresel lakást. Odautazni úgyis kell majd párszor (állásinterjú, szerződéskötés, lakásnézés, stb). Kaucióra, első fizetésig kezdő tőke akkor is kell nyilván.

Rokonomnál pl az állásinterjúk online voltak, fel is vették, utána 3-4szer felutazott, több lakást megnézett egy nap, kiválasztotta az egyiket, egy másik alkalommal volt munkahelyi szerződéskötés, orvosi alkalmassági, stb, lakásra szerződéskötés, utolsó alkalommal pedig már megkapta a kulcsokat.

2023. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Először valóban gyűjts össze nagyon minimum 6-700 ezer forintot, ha lakást bérelnél. 2 hónap kaució az általános, 3 hónap kaució nagyon ritka, de az első hónapot is előre kell fizetni, tehát 3 hónap bérleti díjat kell előre kifizetnj. És enni, közlekedni is kell egy hónapig.
2023. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan munkát vállalj el, amiből kényelmesen kijön a havi albérlet, rezsi és még nagyon minimum 100 ezer rájön, de jobb lenne, ha még több, mert ez is csak a nyomorgáshoz elég, drágaság van.
2023. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen nézz utána milyen lehetőségek vannak mindkettőben, ne legyenek túlzott elvárásaid. Érdemes előbb a munkával kezdeni, mert a munkahelyedhez kellene közelebbi lakóhelyet találnod, hogy ne kelljen naponta oda-vissza órákat utaznod.

Ha van munkád akkor ismered a fizetésedet is amire számíthatsz és akkor tudod felmérni, hogy milyen lakást engedhetsz meg magadnak belőle.

Első körben javaslom, hogy valahol Budapest külső részein esetleg egy könnyen elérhető közeli kisvárosban keress lakást ahonnan vonattal vagy HÉV-vel pár perc alatt be lehet jutni, mert sokkal alacsonyabbak a bérleti díjak. Aztán onnan már lesz időd olyan lakást keresni ami megfelelőbb, közelebb van a munkahelyedhez és budapesti lakcímet ad - ez az orvosok miatt fontos inkább csak.

Kezd olcsóbb lakással és ha a jövedelmedből meg tudsz engedni magadnak drágábbat akkor válts, nincs rosszabb annál, mint ha egy új munkahely, új környezet, új lehetőségek mellett ott állsz totál üres zsebbel, mert a pénzedet elvitte egy túl drága lakbér, magas rezsi.

Ahogy már mások írták, a lakásnál előre kell 2-3 havi lakbért letenni kauciónak és nemsokára fizetni is kell a lakbért a hónapra, tehát olyan lakást kell találnod aminek 3-4 havi bérét le tudod tenni az asztalra rögtön induláskor.

Sajnos ebben igaza van a bérbeadóknak, hogy ez szükséges. Egy rokonom éppen akkor halt meg amikor előtte kisebb tüzet okozott a bérlakásában és még nem volt ideje a pénzt összegyűjteni és a festést megcsináltatni hogy rendbe hozza a lakást. A 2 havi kaució azonban fedezte ezt és a lakás tulajdonosát így nem érte kár. Meg van ahol nem fizetik a számlákat és ebből kell a tulajdonosnak rendeznie.

Sok sikert!

2023. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Melyik szomszédos kisvárosból lehet pár perc alatt bejutni hévvel?
2023. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Most kötözködsz? Dunaharaszti 20 perc, a többi 30-40 perc a HÉV vonalán.

Ne próbáld meg beadni, hogy a budapesti közlekedésben ez hosszú idő lenne!

2023. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vannak dunaharaszti kollégáim, nem pár perc az út, majdnem 2 órát utaznak egy irányba. Minimum 25 perc a hévút a közvágóhídig ami még Mordor kb. Gödöllő 50 perc az Örsig, Szentendre 40 perc a Batthyány térig. A hévig el kell jutni, a hév ritkán jár, a hévtől meg a bkk gyötrelmei a munkahelyig. Jó lenne ha lenne normális közlekedés, de nincsen. Talán Vác éri meg, ha a pályaudvar közelében van a munkahely. De Vác szinte olyan drága, mint Budapest.
2023. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Nem a HÉV-en utaznak 2 órát, hanem mire eljutnak a célukig. A HÉV ebből csak 20 perc a végállomások között. Ezzel az erővel a XI. kerület is messze van, mert onnan is másfél óra átjutni Újpalotára.

Jól láttam csak kötözködni akartál.

Maga a budapesti közlekedés az ami elég hosszadalmas, pontosan EZÉRT javasoltam azt hogy előbb a munkahelyét válassza ki és ahhoz KÖZEL keressen lakás, AKÁR a közeli kisebb településeken is AHONNAN be lehet jutni rövidebb idő alatt. Ha Újpalotán talál munkát akkor ne Érden vagy Solymáron legyen lakása, hanem ott a közelében, mert oda nem tud közeli településről gyorsan bejutni. De a XIX. kerületbe Vecsésről már könnyebben be lehet jutni vonattal, mint átmenni az egész városon Budafokról vagy az Óbudai-lakótelepről.

2023. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!