Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a magyar ember szomorú, búskomor, mogorva?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, és tulajdonképpen csak ezt tapasztalom. Tömegközlekedésen, boltokban, munkahelyen.



Egy barátommal beszéltük, hogy ő most jött vissza Olaszországból, 1 hétig volt déltől északig több városban, és mennyire feltűnő a különbség az ottani vidámság-kedvesség, és az itteni búskomorság között.


2023. jan. 4. 16:33
A kérdező szavazást indított:
A megélhetés sokkal nehezebb, kevesebb pénzért dolgoznak az emberek, kevesebb dolgot engedhetnek meg
Az általános életszínvonal, életminőség alacsonyabb pl. tömegközlekedési járművek állapota
Történelmi okai vannak, ilyen beállítottáságú nemzet
Egyéb
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem lehet az anyagi helyzetre fogni, Indiában boldogok az emberek a vityillóban is…


Ilyenek vagyunk valamiért. A déli latin népekre jellemző, hogy kiül az arcukra a vidámság. A norvégok is komornak tűnnek, pedig van fejenként 3 Teslájuk. Semmi köze egy nép anyagi helyzetéhez, inkább az időjáráshoz, kultúrához, történelmükhöz.

2023. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, engem pont az lepett meg, hogy Pesten mennyivel nyitottabbak és kedvesebbek az emberek, mint vidéken. Legalábbis én ezt tapasztaltam, annak ellenére, hogy az ellenkezőjét hallottam előtte.


Amúgy az 1-es véleményét osztom.

2023. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Mert egészségtelenül élnek és még büszkék is rá, de nagyon. Ettől szarul vannak és lehúznak másokat is, akkor azok is szomorúak, aztán alig marad itt vidám ember.
2023. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Oszt minek kéne örülni?
2023. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Személy szerint én nagyon ritkán látok olyan embert aki valóban búskomor, de hogy búskomorság lenne nem vidámak lenni.


Gondolom te is ugyanúgy nézel ki a buszon mint mindenki más, de mégsem azon gondolkodsz hogy milyen rossz az életed, vagy hogy hogy húzz le másokat, stb. Azok az emberek akik fa arccal ülnek a buszon, vagy "depressziósan" vásárolnak a boltban, nyitottan és vidáman csevegnek a kollégáikkak és barátaikkal, pont úgy, mint te. Mint ahogy te sem mosolyogsz, egyedül a semmin, úgy mások sem.


Csak olyan elvárásokat vetítesz ki mások alap viselkedésére, amik nem reálisak.

(ezt a hozzáállást pedig nem is nagyon bírom, mert van hogy tök jól elvagyok, elmélyülök a gondolataimban, aztán az ilyenek megjegyzést tesznek, hogy "na mi a baj? miért vagy ilyen levert???" - basszus abszolút nem voltam levert, csak épp el voltam gondolkodva, és nem volt elég élénk az arcom ahhoz, hogy örök pozitivitást sugározzak)

2023. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
*nem is hiszem
2023. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
#5 Amúgy igen. Falramászok azoktól az emberektől, akik kényszeresen vigyorognak életük minden másodpercében, mert szerintük ez a normális, és ha te véletlenül nem mosolyogsz, csak nézel ki a fejedből, akkor fejben épp az idegösszeroppanás szélén állsz vagy azt tervezed hogyan nyírd ki a kollégáid. Emiatt lerohannak és sírós hangon kérdezgetnek, hogy "úristen mi a baj??? Meghalt valakid?? Rosszul vagy?" Nem baszki, csak nézek ki a fejemből, hagyjál már élni 🤦🏻‍♀️
2023. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért lehet különbséget tenni az arckifejezések között, különben színészek már nem is léteznének, és filmek se. Azért fa arccal nehéz lenne hitelesnek lenniük. A kényszeredett mosoly-boldog fej között is van különbség és az elgondolkodás-búskomorság között is. Esetleg valaki nem látja jól.
2023. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudja értékelni a magyar azt, ami épp van neki, és állandóan, mindig a múlton rugózik: 1848, 1956, és nem tudja feledni, hogy: Gyúúúúrcsán.
2023. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Én sose értettem ezt a sztereotipiát. Elég sokat jártam külföldön, éltem is külföldön, sőt külföldiek között dolgozom, és sose láttam hogy mi levertebbek lennénk mint mások. Teljesen normális arccal közlekednek az emberek, és ha valaki hozzámszól vagy megszólítom akkor általában kedvesek. Kivéve az eladók és a könyvtárosok,akik nem tudom miért a vilag fájdalmat érzik,ha hozzajuk szól valaki, tisztelet a kivételnek. De az utca emberénél nem ezt tapasztalom.
2023. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!