Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha csak egy OKJ informatikai...

Ha csak egy OKJ informatikai végzettségem van és nincs érettségim meg semmi azzal sokat érek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyire értesz valamihez.
2023. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne az érettségit megcsinálni (a mai világban elég alapnak számít munkakeresésnél), azzal akár rendszergazdának is tanulhatnál ha szeretnél.
2023. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk amennyire tudom, az informatika OKJ feltétele az érettségi...
2023. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

A helyzet az, hogy informatikus végzettségű emberből sok van. Jó informatikusból kevés. Jó informatikusra az igény magas. Emiatt ha az ember megüt egy szintet, akkor nyert ügye van. Ha nem, akkor meg nincs. Általában egy-egy álláshelyre azért vannak bőven jelentkezők. Ezek egy kis része éri el azt a szintet, amivel érdemben foglalkoznak, a többi pedig olyan, hogy lehet, hogy van papírja, de távolról sem lehetne informatikusnak nevezni.

Nos, ha te jelentkezel így valahová, akkor valószínűleg első körben kiesel. Az, hogy nincs érettségid sem, ami szakgimikben/technikumokban a végzettség feltétele, az vagy azt mutatja, hogy lusta vagy erőfeszítéseket tenni egy-egy cél elérésére (márpedig ez ebben a szakmában lényeges elem lenne), vagy pedig azt, hogy a képességeid nincsenek meg hozzá. Azért az érettségi egy elég alap dolog egy szellemi foglalkozású számára. Ha ezt nem csinálod meg, okkal feltételezik, hogy a szakmában sem tudnál boldogulni. Szóval: tessék megcsinálni azt az érettségit!


Egyébként: informatikán belül milyen végzettséged van? Mit gondolsz az erősségednek? Milyen szaktudásod van? Esetleg van valami munkád, amit be tudnál mutatni referenciaként?

2023. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3


Én is így tudtam....


Kérdező, te mikor szerezted ezt meg?

2023. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem van érettségi és rendszergazdai okj. Fenéktörlésre se nagyon alkalmas. Bútorok lába alá jó, ha esetleg kicsit kileng.
2023. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Informatikusokból nagyon sok van.


Ha informatika - számítástechnika akkor leginkább a programozás része az amivel jól lehet keresni de az nehezebb is és örülnek ha diploma is van mellé. Azt 1-2 éves OKJ-n nem tanulod meg.


Szóval ilyen informatika rendszergazda OKJ-vel csak akkor érsz valamit ha már van referenciád, tapasztalatod, mert sok sok olyan problémával szembesülsz majd amit nem tanítottak és kutakodhatsz a megoldás után....


Nekem is van info érettségi, aztán szoftverüzemeltetői rendszergazdai OKJ....de bazira nem tanulod meg azt a sok sok problémát amivel szembesülni fogsz amivel naponta cseszegetnek majd....az sok idő.


Ja és fejlesztened is kell saját magad....ezaz ág nagyon gyorsan fejlődik...a hálózatok, programok...


Én tapasztalataimmal, referenciákkal, "e területen szerzett több éves tapasztalat"-al kaptam jól fizető állást.


Nulláról kezdve elég nehézkes.

2023. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért vannak helyek - pl. iskolák -, ahol el lehet kezdeni a pályát. Kis szerencsével egy OKJ is elég, persze, azért kell, hogy mögötte tudás legyen. Helytől függő, hogy mekkora az a tudásmennyiség. Van olyan ismerősöm, aki szakirányú végzettség nélkül, kvázi laikusként lett iskolai rendszergazda. De inkább nevezném titkárnő-csicskának az ő munkáját, ha komolyabb feladat van, a tankerület rendszergazdái besegítenek, neki legfeljebb egy-egy Windowst, meg Office-t kell néha telepítenie. Meg persze segíteni a tanároknak, hogy pl. hogyan kell összeközni a projektort a géppel... (Nem viccelek. Egy rövid ideig dolgoztam ott...) De máshol meg tényleg ott kell lenni a szeren, gyakorlatilag minden téren: szoftver, harder, hálózat. Egy ilyen hely esetleg ugródeszkának jó lehet, de csak akkor, ha azért van némi tudás is a papír mögött.
2023. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne tudd meg
2023. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!