Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Petőfi Sándorról?

Mi a véleményed Petőfi Sándorról?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

Abba se vagyok biztos ,hogy létezett-e egyáltalán.



Egy választó polgár.

2023. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

1es, az mondjuk kemény...:D


A versei szépek, én kedvelem őket.

A körülötte lévő legenda nyilván kissé túltolt bizonyos körökben, de egy nemzetnek szükség van nemzeti hősökre. Nekünk magyaroknak kevés "tiszta" nemzeti hőse van, szerintem Petőfi alkalmas talán a legjobban erre a posztra.

2023. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Milyen durva hogy pont ma válaszoltam itt egy pár kérdésre róla…


Plátói szerelem. Röviden ennyi

2023. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nincs semmi túlzás körülötte…

Nem véletlen lett belőle az a legenda, aki…

Minden amit leírnak róla igaz volt és talán ő volt az egyik olyan ember aki 100%ig hű volt önmagához és a nézeteihez, érzéseihez.

Talán ennyi értelme volt a korai halálának hogy ezzel mindent bizonyított amit vallott.

2023. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%
4, pont a halála körüli legendák a macerásak. Minden nem lehet igaz, hisz az egyik szerint csatában halt meg, másik szerint meg Oroszországban csinált még dolgokat még pár évtizedig.:D
2023. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Kétlem hogy el tudott volna tűnni több évtizedre… vagy hogy magára hagyta volna a családját hogy azt higgyek meghalt
2023. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%

6, yep. Épp ezért legenda a legenda. Nincs rá bizonyítékunk, se cáfolatunk:D De a halála is ugyanennyire nincs se bizonyítva, se cáfolva.

Másrészről valójában tökmindegy, nem a halála volt a lényeg.


De pl az, hogy kiállt a múzeum lépcsőjére elszavalni a Nemzeti Dalt, az is csak legenda, az bizonyított, hogy nem történt meg. De része a személyi kultuszának, legendájának.

2023. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Én a legenda szót most a pozitív értelmében használtam, amikor valaki olyasmit tett ami miatt legendává válhat. Ma már ennek a szónak több jelentése is van


Szerintem mindegy is hogy valóban elszavalta e vagy sem.

2023. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Jah, én a legenda szó eredeti értelmét használtam, azaz állítólagosan megtörtént események egy személy kapcsán.
2023. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%
Jó, hogy könnyen megtanulhatóak a versei meg az életrajza, belőle érettségiztem, szerencsém volt :D
2023. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!