Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítettetek-e bárkinek, ha...

Segítettetek-e bárkinek, ha kénytelen volt egy szeretett személytől elbúcsúzni? (Haláleset vagy távolabb költözés az országban, esetleg külföldi tartózkodás miatt?)

Figyelt kérdés
Ki milyen eszközökkel támogat, illetve hogyan tudtok segítséghez folyamodni? Bármilyen korosztály írhat. Tanuljunk egymástól!

2023. jan. 19. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Lehet éppen ma fogok páromnak, a születése előtt is már akoholista apjától,( az anyukájuk a szégyenbe halt bele, meg a két munkahelybe evégett [rák] ) akit az idióta nővérei akik kétszer olyan idősek mint párom, 40 év alkoholizmus után megpróbálnak "jó útra" terelni, egy plázában eltöltött "kellemes beszégetéssel."


Női logika....

2023. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az öreg jelenleg már túl van a hatvanon 40 éve piál, lumpolja a két idősebb lányát, vagy azok rajta keresztül egymást amikor a nyakukra jár, de ha nincs meg a napi 4 sör meg a liter "borostea", akkor "remeg és pánikol". Legutóbb részegen a falujukba, éjszaka bemászott valami ismerős kertjébe, aztán ott óbégatott részegen, hogy nem találja a kislányait.


Amivel támogatják a gyerekei, azt ha pénzjellegű akkor elpiázza, még a tűzifát is eladja aztán piára megy, meg járnak hozzá a "komák", volt amelyik be is tört már, hiába van felkamerázva minden.


Olyan mintha egy majmot tartanának komolyan...

2023. jan. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
36%
Én segítettem a 9 éves lányomnak, amikor meghalt a kis barátja. Mellette vagy, támogatod beszélgetéssel, nekem a gyászfeldolgozásban sokat segítettek a zenék. Ha gyerek búcsúzik gyerektől, rajzolhat neki, vagy készíthet valamit, amivel megemlékezik róla. Ezt a készített tárgyat el lehet vinni az urnához, sírhoz. Felnőtt levelet írhat. Ha csak külföldre megy, akkor is írhat búcsúlevelet.
2023. jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Én végigcsináltam egy barátnőmmel az édesanyja rákbetegségét és halálát. Annyi volt, hogy meghallgattam. Napi egy órát legalább. Soha nem nyafogott vagy panaszkodott, csak teljesen szenvtelenül elmondta, hogy épp mi van. Hogy mennyire kivolt, csak onnan lehetett látni, hogy közben pár hónap alatt ledobott 15-20 kilót.

Utána a temetkezési vállalkozóhoz is elkísértem. Nem gondoltam ezt akkora dolognak, épp arra jártunk, ráértem, miért ne vártam volna meg, de még évek múlva is emlegette, hogy mennyit jelentett ez neki.

2023. jan. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: jó olvasni, milyen együtt érző emberek vannak! És nem fogynak ki a vigasztaló jelenlétből - még ha nem is tudnak mit mondani!


2-es válaszoló: erre nem tudok mit mondani. Ha talán egy picit is tudnál segíteni - de te tudod, hogy bírnád vagy nem bírnád.


3-as válaszoló: dicséretes szülői magatartás. Neked segített valaki ebben a helyzetben? Esetleg ilyen fajta szakmában dolgozol?


4-es válaszoló: ezt is jó volt olvasni. Nekem is volt annak idején barátnői lelki támogatás, de már szinte teljesen megszűnt a kapcsolat.

2023. jan. 19. 08:19
 6/7 anonim válasza:
26%
3as vagyok. Hatalmas szerencsénk vokt, mert kegyetlenül nehéz helyzet elé állítja a szülőket egy ilyen dolog. Tehetetlenül álltunk affelett, hogy a lányom éjjszakánként sokkos állapotban zokog, vígasztalhatatlanul. Rettegett, h meg fogunk halni, de legjobban attól, hogy én, az anyja, meg fogok halni. Én szociális szférában dolgozom, nincs pszichológiai képzettségem, csak minimális. Az volt a szerencsénk, hogy egy továbbképzésen voktam, akol egy klinikai szakpszichológus adott jó tanácsokat, illetve elmagyarázta mi zajlik le a gyermekemben, miért retteg, miért nem tud úgy gyászolni, mint egy felnőtt. És beszéltem az osztályfőnökével is, kiderült, hogy van iskolapszichológus, hozzá járt egy évet a lányom. Már túl vagyunk a nehezén, de a mai napig hiányzik nekünk a kis barátunk és a lányom a Kis hercegen is pl nagyon sírt, vagy pl "Az én hősöm" című házifeladatnál is ezt a kisfiút rajzolta le. Ő is sajnos daganatos betegségben húnyt el.
2023. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kettes és egyes vagyok egyben.


Ide már szaksegitség kellene, (kényszerelvonó minimum) de ha valaki nem hagyja, azon nem is lehet segiteni.


Vannak dolgok amik már menthetetlenek szerintem.

Ennyi idősen ennyi év piálás után, tuti belehalna az elvonóba, vagy úgy bedepizne, hogy felakasztaná magát lehet.


Ennek azegész "kupaktanácsnak" szerintem (amire engem egyébként sem hivtak, de nem is mennék el) kb annyi eredménye lesz, hogy jól összeugrik mindenki, egymást vádolják majd az alkesz meg próbálja őket csititani.

Aztán kiborulva mindenki hazamegy és ennyi.

2023. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!