Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 19 éves tinedzsernek vagy...

Egy 19 éves tinedzsernek vagy felnőttnek számít?

Figyelt kérdés
Ugye a 10 és 20 év közöttiek a tinédzserek 18 evestol viszont felnottkoru. De most akkor melyik?

2023. jan. 21. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Az még tini. Felnőttnek én 21-22 alatt senkit nem neveznék, sőt inkább 25 alatt (persze jogilag már az, de szellemileg nem).
2023. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%

Ez annyira rossz kérdés már ne is haragudj.

Itt Magyarországon jogilag felnőtt, amúgy szó szerint tini, de szellemileg meg ki tudja hol tart!

2023. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Más a megítélés ha mint családtagot nézel egy 19 évest, meg más ha a jogszabályok tekintetében.

A törvény szerint 18 év a nagykorúság határa, onnantól felnőtt a munkavállalásban, a büntethetőségben, szerződéseket köthet, szabadon dönthet mindenben. De ettől még nem lesz minden 18 éves valóban felnőtt is, hiszen sok még középiskolába jár ilyenkor és a szülei tartják el akár évekig.

A lányom ilyen, 18 éves középiskolás. Attól mert most már nem kellek hogy a kormányablaknál intézze az ügyeit, hiszen ő is aláírhat mindent, még akkor is ő kéri, hogy menjek vele, mert még most tanulja hogyan kell csinálni. Már nem helyette intézem az ügyet hanem csak elkísérem amíg ő elintézi. nekem is meg szerintem még saját magának is részben tinédzser, részben már felnőtt. Ez az jó, ha van lehetőség ilyen átmenetre és nem kerül a fiatal egyből olyan felnőtt státuszba, amikor valóban felnőttként kell mindent egyedül megoldania.

2023. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Miért zárja ki egyik a másikat?


A tini az angol tizenéves szóból jön, idehaza meg 18 év felett felnőtt vagy. Magyarul az illető mindkettő egyszerre.


Egy amerikai tini már nem lenne az.


Egyébként helytállóbb kifejezés a kamasz (11-17 éves korig), majd a fiatal felnőtt (18-30 éves kor).

2023. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag már leírták a többiek, hogy van a dolog.

Más szempontokból szerintem ebben a korban ez még nagyon helyzetfüggő. Vannak helyzetek, amikor felnőttként kell már funkcionálni, és vannak olyanok, amelyekben meg még érthető, ha esetleg szülői, vagy más, idősebb ember segítségére szorul egy 19 éves.

Én 19 évesen inkább tininek éreztem még magam, akkor érettségiztem, még nagyon a gimis, önkeresős, bizonytalan jövős feelingek jártak körül. Olyan 20-21 évesen kezdtem azt érezni, hogy felnőtt lettem, amikor már külön költöztem, egyetemre mentem, melózni kezdtem, és egyedül intéztem a kis dolgaim többségét. Az anyagi függés még ekkor is megmaradt, meg az érzelmi támogatás szüksége a szüleimtől, de a legtöbb "felnőttek" irányába állított elvárásnak meg tudtam felelni.

2023. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal felnőtt. Ezt a jelzőt használják rá. Tini inkább 17 éves korig, meg a kamasz. Nyilván ettől teljesen független, hogy agyban hol tart az illető.
2023. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Jogilag felnőtt, agyilag tini.
2023. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is megint más kérdés, hogy ki számít felnőttnek. A barátnőm 15 évesen felnőtt volt, én 24 évesen sem volta az.
2023. jan. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Teenager = tizenéves

a 19 a tizenévbe tartozik, szóval tini


Mo-n a felnőttkor határa a 18, így tehát felnőtt


gyakorlati értelemben a 19 éves agyilag még inkább gyerekesen gondolkodik, hisz az értékrendje gyermekded, a felelősséget csak korlátozottan vállalni hajlandó, ez által inkább nagykamasz. a hormonok játékának és egyéb emocionális, pszichés vonatkozásban a felnőttkor valahol 23 évre tehető.


Szóval nem mindegy, milyen értelemben gondolkodunk, de alapvetően azt kell, hogy mondjam, sajnos mindkettő

2023. jan. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jatszani lehet a szavakkal. A tizenkilenc az tizenev, teenage. Attol meg van, aki 17 evesen egy erett felnott es van, aki 23 evesen egy szaros kolyok.

18 eves koratol felnottkoru.

2023. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!