Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem képes amit mégsem ker egy üzletben, a helyére visszatenni?

Figyelt kérdés

Sokszor a hűtést igénylő terméket leteszik teljesen máshová, rengeteg pazarlás történhet, vajon itthon is ilyen rendetlenek lehetnek?

Esetleg érdemes lehet rászólni arra, aki előttem ilyet csinál a boltban?



2023. jan. 21. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ostoba kölykök direkt csinálják ezt, én is kivagyok tőle mikor a tejfölt a csipszek között, a tésztát a legó soron találom és még sorolhatnám. Azt nem tudom a biztonság őr mire van ha egy ilyet se sikerül elkapnia.
2023. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Én találtam egy papírba csomagolt túrót a könyvek között. Már át volt ázva. Van róla elképzelésem, milyen ember tehette ezt, de inkább nem írom ide.


Egy időben rászóltam emberekre boltokban (árubontogatás, az összes termék végigfogdosása, stb. miatt), de már nem teszem, sokból óriási cirkusz lett a végén. Mert aki ilyet és ehhez hasonlókat tesz, annak nem volt nevelője csak szülője. (Írhatnám, hogy úgy nőtt fel mint Maugli, de még ez sem lenne igaz, a farkasok társadalmában aki nem tiszteli a rangban felette állókat, hát megnézheti magát, meddig él). Ez valami neoprimitívség, jó szándékú hozzászólásra is csak agresszióval tudnak egyesek reagálni sajnos. Ha az iskola és az anyukája-apukája nem nevelte meg, te már nem fogod. Csak lesz esetleg egy oltári nagy balhé. Nem, nem kölykök csinálnak ilyesmit. Tapasztalatból beszélek. Egyet tehetsz, szólsz egy ottani dolgozónak. De a sok cirkuszt valószínűleg már ők sem akarják felvállalni, így ráhagyják a primitívekre a dolgaikat. (Volt, hogy megköszönték, hogy rászóltam valakire, mint mondták, ők már belefáradtak a neveletlen vásárlókba, de most már én is belefáradtam. Ami olyan termék, azt inkább megrendelem, hogy ne kibontottat kapjak.)

2023. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Tedd vissza te.
2023. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg lehet, hogy direkt csinálják, viszont azt is el tudom képzelni, hogy vagy eleve neveletlenek a gyerekek, vagy otthon is ugyanezt a példát látják, tanítják nekik.

Lehetnek az illetők felnőttek is, akik úgy állnak hozzá az egészhez, hogy majd az árufeltöltő megoldja, amolyan "nekik ez a dolguk" vállrántás kíséretében. Viszont az is lehet, hogy elfelejtette a termék konkrét helyét és inkább csak letette valahová, vagy eleve nem is szerette volna visszavinni miután rájött, hogy nem szeretné megvenni, és csak letette valahová.


A pazarlásos része viszont nem játék.. a legjobb lenne az ilyenekre rászólni, csak az a baj, hogy pont az a réteg, aki ilyeneket művel lesz az, aki leginkább visszaszól, és neki áll feljebb.

2023. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hiszem, hogy a vásárlok többségére ez lenne a jellemző, de gondolom a boltosok tudnának mesélni. De aki nem teszi vissza a helyére az árut biztos úgy van vele, hogy majd az eladó vissza tesz, hiszen azért van ott!
2023. jan. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Valóban, a legnagyobb baj ezzel a pazarlás. Az csak szimplán bosszantó, ha a műanyag tokos Steven Segal filmet berakják két fürt banán közé, de nagyobb gondot nem okoz, viszont amikor valaki jó bulinak gondolja, hogy kiszedi a hűtőpultból a túrót meg a tejszeletet, aztán berakja az almák közé vagy a boros sorra, na az már gond, mert mire megtalálják már lehet hogy rég megromlott, ha meg mégse, jó eséllyel akkor is kidobják, mert a bolt nem fogja megkockáztatni hogy valaki mérgezést kapjon és beperelje őket.

Az lenne a jó, ha akit ilyenen rajta kapnak, azonnal kifizettetnék vele, akár meg akarta venni akár nem, akár keletezett tényleges kár akár nem. Meg persze ezen felül is megbírságolni, mert egy tejföl kifizetése talán nem lenne túl elrettentő erejű az idiótáknak meg a lustáknak.

2023. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"vajon itthon is ilyen rendetlenek lehetnek?"


Igen. Egy esetben a húspultos húst én vittem vissza, hogy ott találtam a tök tudja mostanra melyik sorban...



"Szerintem ostoba kölykök direkt csinálják ezt"



Ezek az ostoba "kölykök", akiket láttam, mind felnőtt ember volt...

2023. jan. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rosszindulatból csinálják, pusztán lusták, és leszarják. Hűtést nem igénylő terméket szerintem kb. már mindenki rakott vissza más helyre, amikor mondjuk a pénztárnál rájött, hogy mégsem kell, és nem akart ezért kiállni a sorból, visszavinni az üzlet másik végébe mondjuk, ez még bocsánatos. A hűtött termékekre én is mérges vagyok, régebben többször jeleztem, ált. megköszönték, de nem láttam/hallottam, hogy a továbbiakban foglalkoznának vele, nem egyszer meg visszavitték a helyére, nem dobták ki. Én ennek nem örülök, oké, hogy a boltokban ált. hűvös van még nyáron is, és nem romlik meg olyan hamar, de nem lehet tudni, hogy 5 percet volt hűtőn kívül, vagy fél napnál is többet.
2023. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lopassal azonos kategoria, mert a hutott aru onnantol selejt.

Viszont annyira frusztralo ordogi kor tud lenni, ha raszolsz. En nem vagyok szivbajos, de sajat tapasztalataim hasonlo raszolos ugyekkel az volt, hogy semmiben nem lett jobb semmi, de annyi mocskolodast, keseruseget zuditottam a sajat fejemre, hogy nem erte meg.

Ha valami nagyon kirivo, azert szolok, de kulonben leszarom tabletta.

2023. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert gyökerek! Ezek az igazi "prolik"! :D
2023. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!