Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miként működik a jellegzetes...

Miként működik a jellegzetes japán integető macska?

Figyelt kérdés

Oké, az idehaza megtalálható kínai áruházas példányok megeshet hogy nem teljesen az eredeti származási helyükről utaznak el egészen idáig, ellenben nem gondolnám hogy működési elvület tekintve lenne bármilyen nagyobb változtatás is ezek és a valódi japán társaik között.

Engem igazából az érdekelne hogy ezek a macskák - nekem egy kisebb méretű példány van kitéve az asztalomra - miként is működnek egészen pontosan. Ha meglökjük a karjukat akkor onnastól kezdve mennie kell gyakorlatilag majdhogynem egésznap, nem? Az enyém legalábbis ezt szokta csinálni. De érdekes mert napon belül is változik sokszor.

Megeshet hogy hülyén fog ez most hangozni, viszont van ezekbe beépítve bármiféle mozgás érzékelő ?

Épp az imént vettem észre a sajátomnál hogy amikor bejöttem a helyiségbe néhány másodpercre rá bele is kezdett a lendületes integetésbe, holott világosan láttam a lámpát felkapcsolva hogy előtte a mancs az egy helyben állt.

Létezhet az hogy a jelenlétemre kezd el csak integetni ? Bár nem tudom mebnyire lehetne ez logikus mert elvégre a szülőhazájában sem áll ott mindig valaki mellettük.

Most is nézem és még mindig integet, bár mostmár egy kicsivel lassabban. De integet.

Nem ez volt az első alkalom hogy magától indult be egyébként, szoktam is ezzel szórakozni hogy nézem és várom hogy mikor kezd el ismét integetni anélkül hogy én hozzáérnék. Szóval ilyen létezhet vagy esetleg volt ilyesféle tapasztalata itt bárkinek ? Vagy ez a macska tényleg engem kívánt volna most is az imént üdvözölni?:D

Egész jópofa dolog nem mellesleg éppen holnap tervezek venni még egy “testvért” mellé, csak ezúttal egy egyel nagyobb kiadást.



2023. jan. 26. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is japán, hanem kínai eredetű, mivel a feng shuiból ered és az a kínai térrendezés művészete, ahol alkalmazzák a jó energiák és a jó szerencse beáramoltatásához, ezért van a kínai és ma már az európai ill. világszerte kereskedők boltjában is integető macska!


A tiéd valszeg azért kezdett el integetni, mert a légmozgás beindította, lévén, hogy kicsi, tehát valszeg a karja is könnyű....

2023. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezek elemesek, ha nem így lenne, gyorsan megállna a légellenállás miatt.
2023. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elemes és napenergiás is van és az elemes is néha gondol egyet és megáll, aztán újraindul, de amióta kicseréltem benne az elemeket, ez a probléma megszűnt! :)
2023. jan. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Beteszed az elemet és akkor megy.


Nem találták fel az örökmozgót, pedig már évszázadok óta próbálkoznak vele. Persze van aki azt állítja neki sikerült.

2023. szept. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az enyém akkor integet ha fény éri,de biztos sok fajta van.Egyépként Maneki-Neko nak hívják őket.
2023. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jópofa és vidám az integető macska és még ha semmi hatása sem lenne, de akkor is egy kedves és pozitív dísz a lakásban, én szeretek ránézni! :D
2023. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!