Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon beégtem a...

Szerintetek nagyon beégtem a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én külföldön dolgozom számlázási osztályon.

2 éve hagytam el Magyarországot de úgy,hogy semmit nem beszéltem németül.

Azóta leraktam egy B2-es nyelvvizsgát és 6 hónapja dolgozom egy nagyobb cégnél.

Szeretem a munkahelyemet mert nem terhelődök túl a folyamatos nyüzsgéstől mivel elég nyugis az iroda és nem járkálnak sokan ki-be mert az épület legtetején vagyunk.

A problémám az,hogy rettenetesen szégyellem,hogy nem beszélek tökéletesen és emiatt bezárkózok.

Tegnap felhívott egy munkatársam mert küldtem neki korábban egy E-mail-t az egyik termék ára miatt. Sehol nem találtam az árat és így nem tudtam elszámolni az ügyfélnek.

Szóval..felhívott és nem igazán értettem mit mondott mert dialektusban beszélt hozzám ami nekem hatalmas kihívás megérteni.

(Svájc mellett élek és svájci németet beszélnek itt az emberek.)

A mentorom megkérdezte,hogy mit mondott a munkatársam és én hirtelen nem tudtam mit mondani. Valamiért bepánikoltam teljesen és ezt látta a munkatársam is ezért felhívta ő a Dominik-ot és megkérdezte helyettem.

Szerintetek nem vagyok egy rakás szégyen?

Nem kellene felmondanom mert ilyen balek vagyok,hogy még egy alapvető dolgot sem tudok elvégezni?

Úgy félek,hogy a terhükre vagyok…

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Jobb lesz a németem egy idő után?


N


2023. jan. 27. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen kis pánik. Mély levegő le a hasadba.

1. senki sem tökéletes. mindenki tévedhet a munkája során

2. Van egy probléma, amit meg kell oldanod. Gyakorolj másokkal. Pl. van a tandem.net, ahol lehet nyelvtanuló barátokat találni, valszeg a te városodban is, akivel összejártok beszélgetni, kötetlenül, és a munkától függetlenül.

2023. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy születtél, hogy tudtál németül, folyamatosan tanulsz. Nyilván fogsz jobban tudni, ez nem kérdés. Nem jutsz 2 év alatt minden dialektust megértő anyanyelvi szintre. Mit csinálnék? Büszke lennék magamra, hogy fél éve képes vagyok egy nagyobb német cégnél dolgozni.
2023. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen van, hogy tényleg nagyon nem érted, mit mondanak, akkor kérd meg őket, beszéljenek Hochdeutschul. Nem azért égtél be, mert nem érted a tájszólást (az helyenként tényleg brutális), hanem mert nem tudtad ezt lereagálni, és a végén nem jött ki egy normális kommunikáció köztetek.
2023. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén: a svájci "németet" a németországi tévécsatornákon gyakran feliratozni, "hivatalos németre" fordítani is szokták. :D Mert a többség számára nehezen érthető.

De pl. Burgenlandból (Ausztria) konkrét tapasztalataim is vannak. 9 évig tanultam németet, de amit azok egymás között beszélnek, nem értettem. Aztán amikor velem beszéltek, akkor azért átváltottak a "rendes" német nyelv osztrák dialektusára, amit már meg lehetett érteni. Sok nyelvész külön nyelvnek is tekinti, és bajor nyelvként hivatkozik arra, amivel egymás között kommunikálnak.

Egyébként meg dehogy kell ezért felmondani. Ha nagyon magyarázkodni akarsz, akkor elmondod neki, hogy mi a helyzet, nem értetted a nyelvjárását, és hirtelen nem tudtad, mit tegyél.

2023. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mazipa válasza:
100%

Dehogy kell felmondanod!

Mondd El a mentorodnak,hogy csak nagyon zavarba jottek,es rosszul reagaltad Le. Megfogja erteni.Ha ok nincsenek megelegedve a munkaddal,arrol tudni fogsz. De csak azert Mert Neha nem erted az akcentuat telefononkeresztul nem vagy a terhukre.

En angol nyelvteruleten dolgozom irodaban,es tobb, mint tiz eve itt elek,de Neha en sem ertem, Amit mondanak az akcentuat miatt. Olyankor megkerek egy kollegat,hogy beszeljen az illetovel.

Meg sosem volt belole gondom.

Sot allasinterjun is,mikor kerdeztek,mi a gyengesegem kommunikacioban,oszinten bevallottam,hogy a telefonalas. Mert elofordult,hogy mar haromszor visszakerdezek,es akkor sem ertem, amitol frusztralt leszek. Es megis felvettek. 😊

2023. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű de ciki vagy :D

Nem, nem volt egyáltalán beégés, tudják, hogy külföldi vagy, az elvárások is ehhez alkalmazkodnak a legtöbb helyen. Tanulj, ne félj beszélni.

2023. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Nyilván annak tudatában vettek fel, hogy nem anyanyelved a német. És nem úgy tűnik, hogy a főnököd ezt hibának tekintette.
2023. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem pánikolni, hanem őszintének lenni. Legalább azt megtanulni németül, hogy "bocsánat, nehezen értem, mert recseg a készülékem hangszórója, de remélem Ön jól hall. Lenne kedves emailben leírni nekem, ami iránt most érdeklődik? Gyorsan meg fogom válaszolni, ígérem."

Aztán elolvasod, lefordítod és megválaszolod.

Képezd magad amúgy, és kérj segítséget, vagy vegyél társalgási nyelvórákat! Nem tötymögni, sürgős!

2023. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha csak a terükre vagy, kirúgnak.

De nem teszik. Mert szükségük van a munkádra.


Természetesen kellemetlen ez a helyzet, de ez van. Fejleszd a hallás utáni szövegértésed, idővel menni fog. A bezárkózás nem jó módszer. Ha kell, keress egy nyelviskolát ami direkt ilyen kommunikációs órákat tart (lényegében simán beszélgetés a lényege). Hasznos tud lenni.

2023. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát nyelviskolát aztán nagyon nem éri meg, hogy mindenféle törököktől meg araboktól tanulja a nyelvet.
2023. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!