Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben miért ignorálja/...

Ilyen esetben miért ignorálja/bocsátja meg mindenki az abúzust?

Figyelt kérdés

Egy férfi kiposztolta az AITA (am i the asshole) csoportba, hogy a felesége a rák végső stádiumában van, és alig van magánál, mikor magánál van pedig őrjöng, és bunkó. Emellett a férfi neveli a 3 gyereküket és dolgozni jár, kiégett, nem bírta már tovább ápolni a feleségét. Ezért a kórház öregek otthonába szállította. (Ha valakit érdekel részletesebben: [link]

Erre a gyerekei, és szinte mindenki a csoportban elhordta mindennek, merthogy hűség, meg ilyenek. Arról miért nem beszél senki, hogy ez a férfi verbális erőszakot élt át minden alkalommal, mikor a felesége éber volt? Ez már önmagában válóok. És a felesége betegsége, fájdalmai nem mentségek, semmi nem mentség arra hogy valakit folyamatosan szapulunk, ordítozunk vele, egy jó szavunk sincs hozzá.



2023. jan. 31. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
nemtom
2023. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, egy beteg haldoklóval elnézőbbek az emberek mindenben.
2023. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
A betegség miatt van,gondolom.De a férfit sem értem,miért posztol ki ilyet.
2023. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Voltál már tartósan együtt olyannal, aki tartós és erős fájdalmakat él át és elkerülhetetlenül szalad a halál felé és ennek tudatában van?

Gyanítom nem.

Nyilvánvalóan nem szép dolog, hogy a keserűségét a férfira borítja, ugyanakkor egy érett személy pontosan tudja mi szól valóban ellene és mi szól csak puszta fájdalomból.


Az én feleségem is évekig szenvedett generalizált szorongástól, pánikbetegségtől. Gyakran volt, hogy nekem esett valami mondavicsinált hülyeség miatt. Szépen meghallgattam, a ventillálás segít a feszkó levezetésében, aztán amikor eljött az ideje megkérdeztem, hogy "tényleg rám haragszol?". A feleségem elég tudatos nő, az esetek 90%-ban a válasz az volt, hogy "nem, bocsi". De a legtöbb ember nincs ennyire tudatában az ilyesminek.


Ugyanakkor elhordani mindennek a férfit az maga az abúzus. Meghozott egy döntést, hogy nem képes ellátni a feleségét. Lehet ezzel nem egyet érteni, de tekintve, hogy az ő életük, így emiatt szidalmazni igencsak kártékony dolog.

Aki meg nagy bölcsen osztja az észt, hogy otthonápolást kellett volna kiépíteni, az sem túl tájékozott. Pont 2 hete volt ez téma nagymamánk kapcsán mert felügyeletre volt szüksége, de ezt a család nem tudta megoldani, íg yotthonba került, de az elég szar. Az otthon havonta 400ezer forint. Az otthonápolás 750. Havonta...


Nem az jogosítja fel a férfit, hogy a felesége szidalmazta hanem az, hogy az ő élete, ő döntése, ő ismeri a saját helyzetét, teherbírását, és úgy érezte eljutott a határáig.

A kedves szidalmazó családtagok közül hányan vitték haza a nőt, hm? Megtehették volna...

2023. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a kedves gyerekek miért nem segítettek az anyjukon?
2023. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!