Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely a három legfontosabb...

Mely a három legfontosabb alapdolog egy ember egészséges életében az istennel foglalkozó tudomány szerint is az élettapasztalatok mellett?

Figyelt kérdés

Álmok, élmények, újdonságok?


Munka, meleg otthon, megfelelő anyagi háttér?


Párkapcsolat, boldogság, életöröm?


2023. febr. 4. 05:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amiknek az alapja Istenbe vetett hit, Isten felé szeretet, Isten felé hála és az ebből adódó életmód.
2023. febr. 4. 05:28
 2/17 A nagy Levin ***** válasza:

Erre a kérdésre inkább a vallás kategóriában fogsz kielégítő választ kapni, az itt válaszolgatók többségének az életét nem az Istenbe vetett hit vezérli.

De amúgy az én (szintén világi) véleményem szerint a válasz egyénfüggő, van akinek a párkapcsolat, van akinek a család, van akinek az anyagiak, van akinek az egészség stb. a legfontosabb.

2023. febr. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Istnnel nem foglalkozik tudomany. Ez vLlas kategoria
2023. febr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De foglalkozik.
2023. febr. 4. 08:02
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
istennel foglalkozó tudomány nincs!
2023. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De van!
2023. febr. 4. 08:09
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Léteznek bölcsészettudományok is, kedves 5-ős, pl. Filozófia, teológia.
2023. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát marhára nem az anyagi javak amikor isten azt mondja örülj annak amid van, a madárnak semmije nincs mégis boldog. (Nem tudom szószerint idézni)

En ugy tudom a jó pontok az hogy segitokesz empatikus, szeretetteljes vagy jokat cselekszel, de nem hülye("legyetek szelidek mint bárányok, de ravaszak mint a kígyó")

Meg ne hajhássz élvezezeteket a boldogság illuzioit(megcsalás drog alkohol cigi pótlékok), hanem tanulj meg boldog lenni azzal amid van mert az a reálboldogság, az illuziok kergetése meg csak folyamatos hiányérzést okoz mert pillanatokra tied csak de hosszu ideig szenvedsz a hiányukban.

Igazábol a szerény gondolkodásra tanít valahol, és a megelégedettség érzésre.


Más tudományok inkább párhuzamot vonnak vele. A kvantumfizika szerint is pl minden mindenhol van te valasztod meg mi hol legyen. Te teremted magad köré a világot a te kornyezeted, ott állsz ma ahova a korabbi önhited gondolkodásod vezetett. Jóban vagy bajban.pozitiv voltál vagy negativ.

A vonzas tv-e uvyanez. Az lesz amit hiszel. Ha elhoszed magadrol h sikeres vagy az vagy, ha elhiszed h nem, akkor is igazad lesz.

Az istenhit is errol szol hogy ha annyi hitetek lenne mint egy mustarmag hegyeket tudnátok mozgatni.

Az ember maximum annyira képes amennyit el is tud hinni. Ha hiszed azt hogy tudsz repulni igy lett a repulő is feltalálva.

Ha azt hiszed egy tagbaszakadt vagy, az is leszel.

A környezet, az anyagi javaid az mindig csak okozat, te teremtetted magad köré, a saját hited szerint. Es az okozatokat önigazoláskra használja csak az ember. És oknak tunteti fel. Azert vagyok szegeny mert nincs pénzem. Ez helyesen: szegénynek vallom magam ez az önhitem, ezert annak megfeleloen élek, így pénzem se lesz, meg nincs is.

A pszichologia is próbálja ezt láttatni, hogy te vonzod be magadnak te csinaltad magad köré, nem a kulso környezet hataroz meg téged hanem te hatafozod meg a kulso környezeted. Ha pl áldozat tudatod van bevonzod a bántalmazókat. Nem a bántalmazotol vagy áldozat, hanem azt hiszed az vagy(gyerekkori tevhit)es ennek megfeleloen alakitod ki a kapcsolataid. Gyerekként sajnos mindent elhiszunk a szuleinktol hogy az vagyunk, amit velünk tesznek amit nekunk rolunk mondanak. Kornyezet által környezeti visszajelzésekből ítéljük meg illetve határozzuk meg az éntudatunk es annak megfeleloen élünk.

Nagyon ritka az amikor egy szegenygyerek megforditja a szegenységet és az entudata ugy fejlodik ki hogy pedig nekem jár minden, en nem érdemlem meg a nélkulözést és ennél több vagyok es felnőve gazdag is lesz. Mert ez lesz az önhite.

De a többség önhite kivulröl ered sajnos. Szegeny csaladban élek ehezve en szegény vagyok. Az ilyenekbol lesz a csoró gyári munkás is es egész eletukben szegényen élnek továbbra is.

2023. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A Maslow piramisra keress rá. Ez pontosan megmutatja a fontossági sorrendet, ami egy embernek kell. Levegő, víz, élelem, hajlék, ruha, aztán kapcsolatok, munka, stb. A spiritualitás, vallásosság eléggé a sor végén van.
2023. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt ember találta ki, a hit ha a legvégén van hogy maradunk életben?
2023. febr. 4. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!