Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Intelligensebbnek látod...

Intelligensebbnek látod magadat a legtöbb embernél?

Figyelt kérdés

2023. febr. 10. 08:26
A kérdező szavazást indított:
igen
egy kicsit igen
nem
egy kicsit kevésbé
71 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbnél nem de vannak olyan rétegei a társadalomnak amiknél egészen biztosan.
2023. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%

Annyira nem szeretnék nagyképű lenni, hogy ilyet kimondjak.

Szerintem pont a teljesen tökkelütött okoskodó plebejusok azok, akik azt hiszik hogy ők a legtöbb embernél okosabbak, mert ők aztán átlátnak a szitán, "pedig csak a 8 elemijük van, meg a 'józan paraszt eszük'".


Inkább azt mondanám, hogy elismerem hogy azért van sok ember aki intelligensebb, okosabb nálam, azt viszont nap mint nap látom és tapasztalom hogy a nagyátlag közrendű plebsnél biztos intelligensebb vagyok.

2023. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Összesegében nem, de sajnos vannak veszélyesen sötét emberek. Nem is kevesen. Tőlük pedig mindenképpen.
2023. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Van sok idióta, és van sok nálam jóval intelligensebb ember. Én a középmezőnynél picivel intelligensebbnek tartom magam, de messze nem élek a képességeimmel, pl. lusta dög vagyok, pedig többre is képes lehetnék.
2023. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Az ész van a legjobban elosztva a világon. Mindenki azt hiszi, hogy neki egy kicsit több jutott :)
2023. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 szvicsi ***** válasza:
62%
Igen, mert tudok bármilyen témáról beszélgetni szinte bárkivel. Vannak érzékeny témák, melyet egy intelligens ember szerintem kerül ilyen a politika és a vallás, ezekben ritkán van egyet értés.
2023. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Módosíthatok?

Az elöttem szólólnál mind intelligensebbnek tartom magamat! :P

2023. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, milyen közegbe vagyok. Egyetemen (biológus vagyok) full h.lyének éreztem magam, annyival több jobb eszű vett körbe. De így a munka világába néha zseninek érzem magam. Laborban dolgozom, minőségellenőrök felettese vagyok, de néha a vezetőség társaságában is, némelyik olyan sötét. Persze nem mind
2023. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is közegtől függ. Egyetemen (matematikus vagyok) átlagosnak tartom magam (az évfolyamban).

Egyébként átlagnál magasabbra helyezném magam, de sok területre ez nem igaz. Papíralapon okosabbnak lehetne mondani, de rengeteg (hétköznapi) témában borul ez az elmélet.


De a lényeg, hogy nem érzem magam butának, hogy kisebbségi komplexusom legyen, de annyira okosnak se, hogy lenézzek másokat.

2023. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha itt most konkrétan IQ-ra gondolunk, akkor igen. Kitöltöttem teszteket, kijött jó magas érték, szóval a tesztek is intelligensebbnek látnak engem a legtöbb embernél.


#2

"a teljesen tökkelütött okoskodó plebejusok azok, akik azt hiszik hogy ők a legtöbb embernél okosabbak"

Viszont ha valaki meg tudja, hogy intelligensebb, akkor az hazudjon? Vegyük az én esetemet, papírom van róla, viszont ha kimondom, akkor is engem néznek nagyképűnek.

Szerintem ez egyáltalán nem jó mentalitás.

2023. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!