Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, hogy szociál...

Hogy fogadjam el, hogy szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Ma hivatalos voltam egy nagyobb társaságban, ahol alig ismertem valakit és pánikszerű tüneteim lettek, főleg mikor megszólaltam, azt hittem mindenki engem figyel és nevet rajtam. A világ legszánalmasabb emberének tartom magam jelenleg, de szeretném elfogadni magam és kijönni ebből. Egyedül is sikerülhet? Volt már valaki hasonló helyzetben?


19F


2023. febr. 11. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehetséges, hogy egy agresszív kirekesztő társaság direktbe szórakozott veled?


Amúgy meg közönyösen kell viselkedni a kellemetlen szituációkban, és hamar elmúlik a kellemetlenség. Semmilyen veszély nem fenyeget, ha Te saját magadból nem csinálsz hülyét egy pánikreakcióval. Mindig lehet rosszullétre hivatkozni és/vagy angolosan távozni.

2023. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha teheted kerüld el az ilyen helyzeteket, aztán talán ha kicsit lenyugodtál, lehet gyakorolni (kisebb, bizalommal telibb csoportok látogatása).


Gondolom nem csak úgy magától alakult ez ki. Valószínű már téged megszégyenített valamilyen csoport, vagy volt már ezzel analóg élményed.


A negatív tanulást csak nagyon sok pozitív tanulással lehet ellensúlyozni.


Ha van rá lehetőséged, gyakorold a magányt is (lazítás, meditáció stb.)


Hallgathatsz beszélgetéseket is, amik hasonló témákat is érintenek:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zV..

2023. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is van, megkeseríti az életet…
2023. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Voltam egy olyan társasági összejövetelen, ahova meghívtak és minden erkölcsi takaróm megvolt az ott tartózkodáshoz. A társaság totalista főnöke pedig a deklarált szabályokkal ellentétben kiközösítési akciót szervezett a becses személyemre - tehát gyakorlatilag nem tudtam szóba állni senkivel a kötelező társalgási fázisban.


Bár kissé meglepett a szitu, de nyugodtan távoztam, miközben egy személyes ismerősöm balkezes pacsival búcsúzott tőlem a bejáratnál. Otthon átgondoltam a dolgot és ráébredtem arra, hogy a díszes "elit" társaságban azért nem volt helyem, mert ők kerültek súlyos válságba - és énnekem nincs semmilyen szégyellnivalóm.


A rákövetkező évben nagy és nyilvános szégyen érte őket, és később is voltak jelei a belső problémáknak - melyekről a titkolózás ellenére még az én teljesen jelentéktelen és már kívülálló személyem is tudomást szerzett.

2023. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Azt fogadd el, hogy ez egy átmeneti állapot, amin sok munkával tudsz javítani. Képzeld azt, hogy ez volt az első lépcsőfok, innen már csak javulni lehet. Fogadd el, hogy nem vagy kevesebb másoknál, mások valójában nem látnak nevetségesnek, és hogy mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai.

Abba viszont ne törődj bele 19 évesen, hogy örökre ilyen szorongós, félelemmel teli életet kell élned.

2023. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Sehogy.

Menj el pszichológushoz és küzdd le. Semmi sem kötelez, hogy így élj, sőt..

2023. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
5, dehogy átmeneti állapot ez… 30 évesen is az vagyok én is, lehet hamarosan éhen is halok mert nem is tudom milyen munkám lehetne a jövőben
2023. febr. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne fogadd el, hanem trenirozd magad. Járj emberek közé, buszozz, akármi szépen fokozatosan...

Ha nem jársz emberek közé, mert jaj, pánik, akkor csak szarabb lesz, végén már a lakásból se mersz kimozdulni.

2023. febr. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekezni fogok, nem szeretném így leélni az életem.
2023. febr. 12. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!