Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, ha engem...

Rossz ember vagyok, ha engem szinte hidegen hagy ez az egész földrengéses téma?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, hogy hányan haltak meg, nem sajnálkozom, nem olvasom el ezeket a cikkeket, nem "szomorú fejezem be" az ezzel kapcsolatos dolgokat, nem érzek semmit. Talán annyit, hogy "jaj csórik", és ennyi, ebben ki is merül a dolog. Egyedül az állatokat sajnálom. Van nekem elég problémám a saját életemben (nyilván nem ekkora, és főleg lelki) de nekem az bőven sok, én nem tudok többet befogadni, szóval sem ez, sem más katasztrófák nem nagyon szoktak megérinteni, úgy vagyok vele, szerencsére nem az én bajom. Ettől én rossz ember vagyok? Csak mert látom/hallom, hogy milyen sokan sajnálkoznak, siránkoznak ezen az egészen, hogy mennyi halott van stb stb, és gondolom az a normális. De néha már egy-egy ilyen katasztrófánál úgy érzem, hogy sokan csak álszentek... pl. annó volt ez a francia dolog, hogy mindneki kitette a francia zászlót a Facebook profilképére :D na az totál képmutatás volt. No mindegy, igazából lehet tényleg én vagyok az érzéketlen.

Ha számít, közel 30 éves nő vagyok.


2023. febr. 14. 08:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
67%

Ha az vagy akkor én is.

Ha velünk történne sem akarnám, hogy mindenki rajtunk sajnálkozzon, attól nem lesz jobb sem (mondjuk azonnal szeretnék meghalni ha ilyen lenne)

2023. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
12%
Hát, akkor igen.
2023. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
55%

Önmagában nem lennél, nem várhatja el senki, hogy tőled távol történő, téged semmilyen formában nem érintő csapások miatt keseregj.

Az viszont, hogy e helyzetben az odaveszett állatok felé kifejezetten sajnálatot érzel, míg az emberek iránt semmit, mutatja, hogy milyen torz, beteges az értékrended.

2023. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
79%
Engem az Erzsébet királynő halála, és temetése hagyott hidegen. Tesóm le is cseszett, hogy hogy lehetek ilyen hogy nem érdekel, mikor mindenki ezzel foglalkozik, meg sajnálni kellene stb. De hát 90 év felett volt, és ő is ugyanolyan ember volt mint bárki más, legalábbis számomra. Én egy kicsit sajnálom azért a földrengés áldozatait, és családtagjait , de nem foglalkozom vele annyira, és nem siránkozok hogy jaj jajj. Én nem tartalak emiatt kifejezetten rossz embernek, csak azt furának tartom, hogy az állatokat sajnálod. Én nem tartom többre az állatokat sem. De ez csak az én véleményem.
2023. febr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy rossz ember, csak őszinte. Az viszont ebben a képmutató világban nem kifizetődő, tehát inkább tartsd meg a véleményed!

Ez több okból is hasznos lenne, mert akit őszintén kiborít az ilyesmi (ezek a roppant kevesek) azokat megbántod, a többieknek meg alkalmat adsz az öntömjénezésre, hogy megmutassák a világnak, hogy ők mennyivel különbek.

2023. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljesen normális, hogy nem érint meg az ami messze tőled történik és ami nem érint téged semmilyen formában. Ezzel én is így vagyok, nem igazán érint meg érzelmileg ez a földrengés, nyílván racionálisan felfogom, hogy egy nagy káreseményről van szó és sok embert érint, a magam módján sajnálom is de ennyi.


Arra amikor sírós fejeket, meg "Jajj istenem segítsd meg szegényeket", "szívem-lelkem megszakad"-félel szövegeket kommemtelnek nyílván csak a szemem forgatom. Akit nem érint a földrengés, se ismerőse, családtagja nem volt ott és világfájdalmat színelel az képmutató vagy bődületesen ostoba és életképtelen, hogy minden kósza híren összetörik...Percenként meghal egy ember valahol a világban földrengés nélkül, de értelmes ember nem fogja a nap 24 órájában a földhöz csapkodni magát.

2023. febr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen idegenek és a felük terrorista beütési ugye és most éppen nem egymást-másokat tettek odaátra, hanem természet őket...vannak járulékos áldozatok, de felesleges álszenteskedve előadni a "juj, de sajnálom" dumát, mert vallja be mindenki, hogy tojik rájuk...megnézi a hírekben 1-2x, aztán már megint ez az unalmas téma, mint a kolduló és háborút éltető zeller kapitány...még a hóhér se sajnálja utóbbit.


Nem, nem rossza az, aki nem foglalkozik olyasmivel, amivel semmit sem tud kezdeni...az a rossz, aki ott csak videózik, aztán médiával nyerészkedik.

2023. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is ez szurt szemet, hogy az allatokat sajnalod. Kicsit hasonloan vagyok, mint te, bar olvasgatni szoktam rola, mert mindig erdekel mi van a nagyvilagban. Viszont az hogy ott allatok is odavesztek, nekem idaig eszembe se jutott.
2023. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
60%
Az állatokat lehet szeretni úgy kollektíven. Míg az embereket nem. Ennyi az egész.
2023. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Hát pedig igaz, az állatokat sajnálom, nyilván nem sírok miattuk, de őszinte sajnálatot éreztem, amikor szembejött egy olyan hír, hogy egy kutya életét vesztette miközben embereket mentett. Biztos közrejátszik, hogy nagyon szeretem a kutyákat. Ezzel nem tudok mit tenni, ha emiatt "torz, beteges az értékrendem", mint ahogy itt valaki fogalmazott, akkor ez van, nem zavar.
2023. febr. 14. 09:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!