Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megtalálni hivatást sokadjára?...

Megtalálni hivatást sokadjára? Ciki ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Elég sok mindenbe belevágtam, 1 szakmába, 4 darab egyetemi képzést is elkezdtem, aztán sikerült hozzám közelálló szakot választani, amit most januárban el is végeztem sikeresen, érdekelt is. Egy kicsit szégyellem, bár igencsak nehéz időszakokon mentem keresztül, nem volt könnyű megtalálni az utat. Valaki volt már hasonló helyzetben, vagy csak én vagyok ennyire lúzer?
2023. febr. 15. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasznos, hogy több lábon állsz. Hiszen a tudás hatalom, sose tudhatod, hol válik hasznodra.


Nekem 4 szakmám van (1 kereskedelem, 2 eü, 1 államigazgatás)


Ezen kívül 8 munkahelyem volt (vendéglátás, kereskedelem, egészségügy, turisztika, infrastruktúra (szállítmányozás), állami szektor, élelmiszeripar, jog)


Látod kb semmi sem kapcsolódik semmihez :D


De pont ettől szuper az egész, mert emiatt tudok egy csomó dologhoz is hozzászólni és néha megoldást találni 1-1 problémára, mert értek ehhez is, ahhoz is.


Ne szégyelld, mert nem ciki. Nem lúzerség, hanem szupererő. ;)

2023. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na pont ez. Te elvégezted, én meg félbehagytam egy csomót. ☹️
2023. febr. 15. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne ciki, ha folyton siránkoznál, hogy mit csinálj. De te kerested az utadat. Mindjárt nem találjuk meg sokan, de a kitartás célravezető:)
2023. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól még megmaradt valami a fejedben gondolom, és ez a lényeg.


Nálam sem számít már, hogy pl. anno kórházban kötögettem infúziókat, ha most a büntetőjog paragrafusai fölött támasztom a fejem, nem? Vagy hogy hogyan kell a marhahúst szuvidálni, majd teherautót vezetni a fél országon át. :D


De te is beleláttál, belekóstoltál valamibe, amiről igenis van azért némi fogalmad!

A legváratlanabb helyzetben fog majd bevillani, hogy "basszus, hiszen erről tanultam, tudok segíteni vele másnak, ha megosztom vele!"

2023. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a ciki, hanem hogy ennyire rohadt világban élünk, amiben ilyen nehéz bármi jót találni.
2023. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki szerintem.

A középiskolai osztályomból ketten nem mentünk egyetemre összesen. Én azért, mert nem tudtam elköteleződni semmi felé, sok minden érdekelt, de semmi nem érdekelt annyira, hogy éveket öljek bele. (A másik srác szüleinek cége van, ő már akkor tudta, hogy ott folytatja, azért nem tanult tovább.)

Nekem sokan szóvá tették, hogy fontos a diploma és a továbbtanulás, ráadásul jó tanuló voltam. Szerencsére elég határozott vagyok és a "lelki terror" nem hatott meg a tanáraim, diáktársaim részéről. Én most, 29 évesen találtam meg az "álomkarriert", és dolgozok is rajta ezerrel. Már az elején éreztem, hogy ez más, mint az eddigiek, amikbe belefogtam, ezt másképp élvezem és egyelőre úgy tűnik, képtelen vagyok megunni.

És mit látok, ha visszanézek a volt osztályomra, ahol kettőnkön kívül mindenki továbbtanult?

Kb. a 30-ból 4-en (!) maradtak azon a pályán, amit elkezdtek felsőoktatásban. A többség már az első egy-két év alatt ott hagyta az egyetemet és elkezdett valami tök mást csinálni (többségében lányok voltak, közülük műkörmösök meg kozmetikusok lettek többen, furcsa módon), aki meg elvégezte az egyetemet, azoknak is a nagyrésze tök mással foglalkozik azóta..

Szerintem rossz a rendszer, hogy egyáltalán elvárják a 18 éves fiataltól, hogy tudja, mit akar csinálni élete végéig. A legtöbbeknek egyszerűen (logikus módon) nem lesz meg a kellő élettapasztalata egy ilyen döntéshez. De legalább sok pénzt beleölnek az oktatásba.

2023. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6), meg szabad kérdeznem, mi lettél, vagy mi leszel?
2023. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt régen egy tanulmány amerikában, átlagosan 17 bukott vállalkozás után épitették fel életük cégét a megkérdezettek.
2023. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!