Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet paptól kérdezni?

Lehet paptól kérdezni?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek a templomba, a pap válaszol pár kérdésemre? A hitvilággal kapcsolatban kérdeznék pár dolgot, pusztán érdekesség szempontjából. Egyébként nem járok templomba, nem vagyok megkeresztelve, hívőnek sem nevezném magam.
2023. febr. 28. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
-Lehet, ha nem bunko modon, vagy lenézően kérdezel.
2023. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Dehogy! Engem csak érdekel pár dolog, de eszemben sincs semmit megkérdőjelezni, ami neki szent.

Tiszteletben tartom mindenki világ és hitnézetét.

2023. febr. 28. 06:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár templomban van egy szertartásrend, abba nem fér bele kérdés. Kérjél valami időpontot.
2023. febr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Menj el egy misére (vagy ha nem akarsz várd meg egy mise végét), utána menj oda hozzá és kérdezd meg, mikor érne rá egy kicsit.
2023. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Háááát azért az ilyen jellegű kérdések gyakran laikus teolegizálások. Ezzel meg csakúgy odamenni eg ypaphoz nem biztos, hogy illő és üdvös:D

Kezdetnek pl feltehetnéd a kérdéseidet itt GYK-n a vallás kategóriában is. Ott van eg yhalom ember aki betéve tudja a Bibliát, el tudja mondani az adott téma gondolatmenetét, logikáját, vagy hogy mi az egyház álláspontja.


Paptól leginkább tanácsot érdemes kérni. Hittel kapcoslatosat. De csakúgy kíváncsiságból kérdezni úgy, hogy semmi közöd az egészhez.... hát na, necces, hogy egyszerű kötekedésnek fog tűnni.


De mik lennének a kérdéseid?

2023. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-ös, pont ettől tartok, amiket leírtál.


Olyasmiket kérdeznék, hogy az állatoknak van e lelke, illetve, hogy lehet e "szabvány szerinti imán" kívül is szólni Istenhez. Vagy, kicsit személyesebbet, hogy az illető miért lett pap. Mi/ki motiválta, mikor döntötte el stb. Meg egy kicsit a világnézeteiről. Mármint, tudom, olyan ember, mint bárki más, de engem valahogy érdekel, mert hasonló "állású" emberrel még nem váltottam szót.

És talán a legfontosabb, hogy, bár nem tartom magam hívőnek, mégis, ha bármikor testközelbe kerülök a vallással, az valahogy megérint, megragad. Nem tudom az okát sosem, de olyankor napokig ezen rágódok.

2023. febr. 28. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Nah, igen, ezekkel ráugrani egy idegen papra kemény lenne:D


1. Az állatok elkéről nyugodtan kérezz itt GYK-n a vallás kategóriában. A kategória hangulata nem sokka ljobb mint a poltika kategóriáé, de konkrét idézetekkel szokták alátámasztani az állításaikat, ha meg vallás témakörben tudsz idézni a Bibliából a témára, akkor tulajdonképpen az az ultimate érv:D


2. szabvány szerinti ima - ezt most megmondom, persze, lehet, sőt, erre buzdítanak kb mindenhonnan. Az imának nem kell magasztosnak és tökéletesen fogalmazottnak lennie és tulajdonképpen... különösebb célja sem kell, hgoy legyen, már az, hogy kontaktba kerülsz Istennel már ima. Mint amikor egy baráttal beszélgetsz a nagy semmiről. Nem viszel haza infót, de a kapcsolatotok épült vele.


3. az, hogy az illető miért lett pap. Na, hát ez az a dolog ami tök ismeretlenül elég kemény. Persze, nem mindenkinek vannak pap barátai, hogy meg lehessen kérdezni és nem mindenki újságíró, hogy csakúgy riportot tudjon készíteni eg ypappal, de na, érted, ha az utcán odalép valaki hozzád, hogy miért az a foglalkozásod ami, az sem veszi ki túl jól magát.

De igazából ha úgysem ismered a papot, szóval csak egy random pap élettörténete érdekel, akkor arra biztos találsz cikkeket is a neten meg mindenféle rást. Még a pápákról is vannak biográfiák amiben leírják hogyan és miért lettek papok.


és akkor az infó is megvan, és nem zaklattál illetlenül egy random embert:D

2023. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!