Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2000-ben milyen volt az élet...

2000-ben milyen volt az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Hány évesek voltatok akkor?

Hogyan teltek 2000 mindennapjai? Mik voltak a divatok, trendek, követendő dolgok, valamint az életszínvonal?

Mennyire voltak jók akkoriban a hétköznapok?

Kinek mi maradt meg mint emlék az ezredfordulóról?



2023. márc. 2. 14:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
4 éves voltam, szóval sok emlékem nincs, csak annak örülök, hogy akkoriban még nem voltak okostelefonok, hanem a többi gyerekkel lógtunk állandóan. A mostani gyerekek tiszta zombik a telefonok, tabletek miatt (már amelyiknek engedik, hogy folyton nyomkodja) és gyakran nagyon rosszak a szociális-kommunikációs készségeik.
2023. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
8 éves voltam. Sokkal jobb volt, mint a mostani évek. Például finom, minőségi ételek és italok voltak, az utóbbi években érezhetően minden rossz minőségű, már nem lehet egy jót enni, inni.
2023. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Szabadabb vilag volt es nem volt ennyi otthonulos ember, nem a telefont meg a gepet nyomtak nonstop, hanem a szabadban voltak. En meg csak 9 voltam, de par evre ra tizenevesen is lent logtunk a jatszon, parkba. Kb csak enni meg aludni jartunk haza.
2023. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Magastalpú Buffalo cipő, akinek az volt, az számított menőnek. Akkori ára 40 ezer pénz volt. Egy akkori havi átlag fizu. Nokia 3210, 8210 és 5110. Akkor kezdett elterjedni a mobiltelefon, attól az évtől már a 12-14 éves korosztályban is. Sokat hallottuk az idősektől, "minek egy tizenévesnek telefon?"

Zenei trend: Alice dj, Atb, az elektronikus zene house, techno a fénykorát élte.

Divat: Agressor, Diesel, Energie márkák és ennek kínai hamisítványai.

Videótékák, plázában veretés, még mentek a hagyományos disco-k.

Dvd filmek màr léteztek, de nem volt elterjedt. Első multiplex mozik megjelenése.

Pentium 3, Windows 2000 és Me, amik nem váltak be, így maradt a 98.

Diablo, Half-life, Quake 3 arena, Carmageddon 2. Ezeket a videójátékokat nyomtuk. 14 voltam akkor.

2023. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Borzasztó sorozatok mentek a tévében (pl. Pokémon), megjelentek az első mobiltelefonok az osztályban, talán már lecsengett a holdjáró cipők ideje.
2023. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

31 éves voltam akkor....

Mennyi pénzt elba...tam bulizásra...

De ahogy a 4-es írja.

Volt is olyan cipőm fekete,Agressor fekete nadrágom is volt,és emlékszem olyan sapkám is volt Agressor,mint a bézbol sapka simli nélkül.Mindig azt mondták,h jön a zsidó.😁

2023. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

"4 éves voltam, szóval sok emlékem nincs"

. De azért tudod, hogy jobb vót.

Hát, k-ra nem. Akkor se nagyon tudtuk értelmes dolgokkal eltölteni az időt együtt, csak most van mire fogni.

2023. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

#7 gyereknek lenni sokkal jobb volt, mint ma, ezt szerintem bárki aláírja. Mai gyereknevelés nulla, mindent szabad nekik, az internet miatt olyan ingerek és infók érik el őket idő előtt, amiknek nem kéne, 8 éves gyerekek szemrebbenés nélkül néznek horrorfilmeket is. Olyan magasan van az ingerküszöbük, hogy már nincs, ami megugorja, ezért olyanok tizenévesen, mintha kiégett depis 50-esek lennének.


De eltértünk a tárgytól, csak kifejtettem, hogy gyerekként miért volt jobb az élet 2000-ben :D


Az átlag életszínvonal viszont fixen alacsonyabb volt, mint manapság. Erre már csak az osztálytársak, ovistársak körülményei alapján is emlékszem.

2023. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
Társadalom nem volt megkergülve, a nép töredéke foglalkozott csak napi politikai hirekkel és a pártok segge nyalásával . Aki nagyon adott magára teli volt stexel dzsippel járt és új drága géppel nem full lepukkant túl kiköltezett proli volt . Amcsi stilusú házak es a grill partik terjedtek . A tetoválás a sitteseken volt nem minden harmadik járókelőn . Akkor kezdett elterjedni a mobil , a komolyabb PC t inkább kockák használták de volt sok netkávézó és könyvtár . Plázák a fénykorukat élték . A fesztiválok is akkor indultak be igazán Nem volt még Aldi csak pár Tesco Cora . A média hazudozta milyen klassz teli előnnyel lesz az eu tagság tapasztaljuk .
2023. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első Budapest Parádé. 😂
2023. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!