Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem tudom...

Mi történik, ha nem tudom fizetni a tb-t, de már felszólítást is kaptam?

Figyelt kérdés

Január 14-el járt le a tb-m,

December óta nincs munkám,

Jelenleg is munkát keresek, az albérletet se tudom fizetni, igytks rezeg a léc alattam, nem tudom fizetni most. Max ha lesz munkám, akkor utólag tudom fizetni, de most sehogy se megy. Mi lesz most? Megduplázzák ilyenkor az adósságot vagy mi?

Vagy tudok telefonálni valahova, hogy kérjek haladékot?

Március 8 a határidő, az van a levélre írva.



2023. márc. 3. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Regelj munkaügyibe, akkor fizetik neked.
2023. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
6 havi nemfizetés után érvénytelen lesz a taj számod, nem látnak el ingyen, vagyis nem helyben fizeted, hanem kiszámlázzák. Ha jogosult vagy az álláskeresési járadékra, szerintem is menj be a munkaügyibe. Nekem nincs meg az évem, így ha lejár a 45 nap magamnak kellene fizessem, munka szintén nincs még.
2023. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Járási hivatalban álláskeresésitől függetlenül lehet igényelni a tb finanszírozást. 1 évre állapítják meg, természetesen ha elhelyezkedsz tárgytalanná válik. 3 formanyomtatványt kell hozzá kitölteni.

A felszólításhoz meg ha jól tudom mellékelnek egy nyomtatványt amin lehet opcionálisan igényelni mérsékelést, elengedést vagy részletfizetést (max 12 hónapra).

2023. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
56%
Fizetős lesz az ellátás.
2023. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vettem igénybe azóta az egészségügyet.

Csak már küldtek számlákat, és nem tudom kifizetni.

Jelenleg munkát keresek, még ha találok is egy munkát ebben a hónapban, akkor se tudok ebben a hónapban fizetni semmit,

Áprilisban is először az albérlet elmaradást kell kifizetnem. Egyszerre biztos nem tudom kifizetni a tb-t.

2023. márc. 4. 10:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.
2023. márc. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!