Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol találhatnék mentort...

Hol találhatnék mentort pénzkereséshez?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 12:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mire gondolsz?
2023. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Valakire,aki segít és egy darabig tanít.
2023. márc. 8. 12:25
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez mindek mentor? Elész dolgozni, és hónap végén utalják.
2023. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Hát... öhm, igen, elmész odlgozni és kapsz pénzt.

Ha befektetéseket keresel, akkor pénzügyi tanácsadónak hívják az emberedet. Csak vigyázz, mert az ő szolgáltatása is pénzbe kerül és le is húzhat.

Vaaagy elvégzel valamiféle gazdasági, pénzügyi, közgazdász képzést. Nyilván ez egy szakma, senki nem fogja csakúgy ingyen és bérmentve megfogni a kezed, hogy majd ő segít, meg megtanít gyorstalpalón arra, amit ő évekig tanult:D


B*szd meg állampapírba apénzed, abóbl nagy bajod nem lehet.

2023. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Talán elkeseredésében írta ki a Kérdező. Szinte villámgyorsan változnak a munkaerőpiaci követelmények és az egész átfogó rendszer.


Első körben érdemes akkor is a területileg illetékes munkaügyi központ "nyakára járni" rendszeresen - még akkor is, ha nem látsz semmi reményt!


Mármint a munkatársak "nyakára járni". (Én úgy tudom, hogy van sorszámosztás gomb és SEGÍTSÉG KÉRÉS(!))


Valahogy próbálod számításba venni, hogy milyen képességeid lehetnek. Elvileg kell, hogy legyen valamilyen csoportfoglalkozás - ha nincs, akkor tényleg érezheted magad rosszul, hogy hogyan tovább...


Területileg illetékes jogi segítségnyújtó osztályon tájékoztatnak a munkatársak, hogy hogyan tudd érvényesíteni az érdekeidet annak érdekében, hogy valahogy meg tudj élni. Ők ilyen értelemben már "mentorok"-nak számíthatnak.


Kérelmekben, egyéb beadványok megírásában készséggel segítenek. Nem egészen biztos már, hogy foglalkoznak képesség felméréssel (erre lenne minden bizonnyal szükséged - és még a 2010-es évek beállta előtt VALÓBAN LÉTEZETT(!) sokféle információ, hogy merre indulj.)


Én anno távmunkát vállaltam. Főszerkesztőségeket látogattam, régi kiadású könyveket vittem számítógépre vakírás tudásommal. Ehhez el kellett végezni, gyors- és gépíró szakiskolát.

2023. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Úgy értettem,hogy valaki aki már sikeres és kísérne az úton egy darabig.

Nem mindenki alkalmazottként képzeli el az életét.

Mindenki mást csinál,mindenki aki sikeres több módon érte el amit elért.

Nekem mindegy ki,mert ha neki bevált beválik nekem is.

Igen,elkeseredtem.

Kapírgálok,hátha találok egy albérletet 50-60 ezerért ami jó picike,hogy ki tudjam fizetni nettó 240-ből.

2023. márc. 8. 13:03
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Közalkalmazottként számtalan állásban lehet elhelyezkedni.


Hány éves vagy és milyen nemű? Milyen iskolai végzettséged van, ami bizonyítványt is adott? Érettségit letetted?


Én örülök, ha mostanában eljutottam oda, hogy vannak, kb. 150-200 ezer körüli NETTÓ(!) bérezések...


Szakképesítés nélkül is el lehet menni takarítani, konyhai munkára. Kórházakban talán még működnek az üzemi mosodák.

2023. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem mindegy ki,mert ha neki bevált beválik nekem is."


Ha elfogadsz egy tanácsot: Ez hülyeség, felejtsd el gyorsan.


De kezdetnek pl fejleszd a pénzügyi tudatosságodat. Írd fel minden egyes kiadásodat kategorizálva és a bevételedet. Az utolsó forintig. Vannak is erre applikációk, de ha jól bánsz az excellel, ott teljesen személyreszabhatod.

Pár hónap után látni fogod hol megy ki a legtöbb pénz és akkor tudod min kellene visszavenni.


Ha vállalkozást akarsz, erre a tudásra és rutinra mindenképpen szükséged lesz, szóval hajrá.

2023. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Középiskolai sincs,csak szakmunkás.

Ahogy tudom a középiskolai az szakma+érettségi.

Nekem meg érettségim nincs.

21/F

Orbi nem tette most épp tönkre a vállalkozókat?(még jobban)

2023. márc. 8. 13:32
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha egy érettségid sincs, én nem Orbánra fognám a dolgot.

Neked láthatóan vállalkozásötleted sincs, szóval az pont nem okoz problémát, hogy cégeknek problémásabb számlázni, mint 1 éve volt.

2023. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!