Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zárkózottként , hogy lehet,...

Zárkózottként , hogy lehet, hogy mégis vannak emberek ( már az első találkozástól kezdve), hogy szinte teljesen meg tudok nyílni?

Figyelt kérdés

32 éves nőt vagyokAmióta az eszemet tudom mindig is zárkózott voltam, inkább szociális fóbiás, szociális szorongásos.Tudom pszichológus kellett volna,de már mindegy. Egyszerűen nem tudok az emberekkel beszélgetni,aki nagyon jó fej és közvetlen és érzem rajtuk , hogy nem néznek le emiatt,azokkal is csak egy darabig utána már nem megy,egy bizonyos szint utána képtelen vagyok közelebb engedni.Mindenhol főként nők között dolgoztam. Köztük tartósabban néhány idősebb nővel voltam jóban, és egy két sráccal. És a jóban levés így is csak annyit tett , hogy ha úgy van pár mondatot bármikor tudtam velük beszélni ha úgy volt. Viszont nagy ritkán (össz.3x) előfordult , hogy találkoztam egy új emberrel (igazából csak fiúk) és a bemutatkozástól kezdve olyan felszabadultan éreztem magam mellettük, hogy majdnem magamat tudtam adni. Nem volt vonzódás,nem amiatt. Legalábbis reszemről nem mert már férjnél vagyok (ez is egy kész csoda már, hogy összejöttem vkivel,de az már más téma)

Másnak ez hülyeségnek hangozhat de így visszagondolva fura hogy annyira rettegek emberek között mert nem megy a beszéd,de mégis vannak kivételek, és magamon is meglepődök olyankor, és bárcsak mindenkivel olyan tudnék lenni.

Ez mi miatti lehet? Bennük lenne vmi?


2023. márc. 18. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes ez az öndiagnosztizálás.

Meg kellene tudni fogalmazni, mi volt más abban a három emberben és máris ott a válasz

2023. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Még nincs késő pszichológushoz menned,győzd le a felelmed és keressd fel.
2023. márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez bizalom kérdése.
2023. márc. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok. Van 1-2 ember, akinek a személyisége megengedi ezt, hogy nyíltabb legyen az ember, biztonságbaan érzi magát az ember mellette.
2023. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek akikkel én is, valahogy első látásra, megnyílok. Biztonságban érzem magam mellette, pedig egy szót nem váltottam még az illetővel, de úgy a kisugárzása az ami ezt érezteti velem. És vannak olyanok is, akiknek a puszta jelenlététől már rosszul vagyok, nem vicc.
2023. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!