Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkoholizálás után alig...

Alkoholizálás után alig alszok,normális?

Figyelt kérdés

Újabban ha iszok este bármit is akkor alszok 3 órát kb és aztán fent vagyok jó sokáig... pl éjfélkor elalszok majd hajnali 3tol fent vagyok 7ig is de általában kelnem kell már 6utan szóval nem tudok annyit várni hogy visszaaludjak mert olyan sok idő.

Ennyire leterheli a szervezetem ?

Vagy csak a gondok ilyenkor jobban pörög az agyam ?

Mert máskor is pörög de vissza tudok könnyebben aludni..

Ez nagyon leterhelő a szervezetnek?

Nem iszok olyan sokat, sőt ha alig iszok is ez van már



2023. márc. 20. 04:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Huhh, én meg pont a piától alszom, mint a bunda. Igyál sok vizet és kevesebb alkoholt.
2023. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Van egy ilyen hatása, nekem inkább a rákövetkező alvásom akar 3-4 órás lenni bekarmolás után. Nem pörgök semmin (éjjel minek?), meg visszadőlök és fejben zenés klipekkel szórakoztatom magam, aztán mégis sikerül aludni, de nagyobb utána a kávéigényem, mint simán másnaposan. Borítja a mélyalvást, ez eléggé köztudott, vagy legalábbis könnyedén rábukkansz random alkoholos cikk végigolvasásával az infóra. Ezért (lenne) jó hétvégére tartogatni, és nem is a hétvégék többségére... Kalkuláld bele, ha így jártál. Osztozom örömeiden egyébként, nekem is csak az segít, ha előre elrendezem a nehezét, hogy eggyel nyugodtabban menjen a kényszermunka másnap.
2023. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Én éjjel-nappal hordok egy okosórát, és nagyon érdekes hatással van az alkohol a szervezetemre. Eddig annyit tudtam, hogy ha sokat iszok (nem 1-2 pohárral, hanem úgy rendesen részegségig küldöm), akkor 5-6 óra alvás után mindig felkelek - és mindig kipihenten - viszont azt az 5-6 órát olyan mélyen alszom végig, hogy semmire nem riadok fel. Szó szerint semmire, bejön valaki a szobámba? Én alszom. Rámsüt a nap az ablakon keresztül? Szintén. Megszólal mind az öt ébresztő, ami ott maradt előző napról? Végigalszom.

Na, az okosórám szerint normál esetben alvás közben olyan 50-55 körül van a pulzusom, ha iszok, akkor ez 35-40. Nem értek a dologhoz, de szerintem mindenképpen ez lesz az oka. Lehet, hogy tulajdonképp nem is alszok, hanem el vagyok ájulva hat órán át :D

Mindenesetre mértékletesebben iszok, mióta ezt észrevettem.

2023. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 én #2 vagyok, épp félúton kicsit túl. Nemigen értem, mit akarsz mondani, mégis inspirálni akar a dolog. Kifejtenéd kicsit? Tényleg ilyen fejtsd ki ötévesnek jelleggel.
2023. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, előző válaszoló vagyok, kérlek pontosítsd, hogy mit is kellene kifejtenem.
2023. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahj, nehéz kérdés, mi volt félúton, miközben így kb háromnegyeden túl tenyérbe temetem az arcom... :) Szerintem a nem túl megbízható pulzusmérő (vö. alacsony vérnyomás vs tökéletlen pulzusszámláló eljárások) és a tényleges jó pihenés beb{[]}va (sosem tapasztaltam igazán) viszonya a kérdéses nekem, ill. nem lehetséges, hogy kicsit itt-ott te is, hozzám hasonlóan, hajlamos vagy megvezetni magad a jó lelki béke érdekében? Tudom, kicsit sok ez egyszerre, de szabadon megteheted, hogy csomó időt rászánsz. Én itt leszek. :) Viccelsz? Tök kényes kérdések ezek.
2023. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, miről beszélsz, és ezért elnézést kérek. Viszonlyag megbízható az órám. Volt, hogy véradásnál alacsony pulzust mért, levettem, megszúrták az ujjam, stb., és aznap a vért se vették le, mert nem lehet egy bizonyos pulzusszám alatt. Amit rámraktak vérnyomásmérőt, az kb. ugyanazt mérte, mint az órám (55). Én aztán a legnyugodtabb ember vagyok a világon, szóval nálam abszolút normális, hogy az alvási pulzusom leesik 50 környékésre (egyébként szerintem jó az órám, mikor pl elmegyek futni, akkor 120-180 közti értéket mér, napközben meg 60-120 közöttit), csak ivászatnál esett eddig 40 alá, én bízok az órámban, eddig nekem bevált, és amúgy kérlek fejtsd már ki, mit is akartál mondani, mert sajnálom, de nem értem.
2023. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, én se értem magamat. Egyetlen valós tény bizonyosodott be. Hatalmas a szíved. Nem viccelek. Vaaagy: tapintsd az ádámcsutkád mellett magad, fogd rá, hogy nincs pajzsmirigy duzzanat, és ennek ellenére juttasd be magad ténylegesen elhivatott endokrinológushoz, aki esetleg mond valamit a vizsgálataira a pulzusszámaid tükrében. Igen, a 40-est is el kell mondanod. Remélem segíthettem. (PS: a háziorvosod tök máshova is vezényelhet, neki is mondd a bebaszva 40-et, nem feledve az okosórás izét, menj nyugodtan kardiológushoz, bólints rá a többnapos monitorozásra is, diktafonozd szavaikat, győzd le ezt a szart, komolyan mondom! Full érdekes, de nem éri meg feszegetni szerintem.
2023. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudom, hogy mi a bánatos lófaczról beszélsz, utolsó, nő vagyok, nincs ádámcsutkám. De legalább háziorvosom sincs, vidéken élek lakcímkártyám szerint, de a valóságban Budapesten lakom. Semmi ilyesmit nem fogok csinálni, simán csak megyek dolgozni a kövi műszakomra.
2023. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor az évacsutkád mellett, szimpatikusan zsémbes idegen (nem, soha nem jönnék össze veled, kösz), ott lakik a pajzsmirigy mellette, csodás pici ujjaid tudják majd, mit keressenek, full komolyan.


Btw nem vagy botcsinálta logopédus tök véletlenül?

2023. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!