Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képes vagy igazán önzetlenül...

Képes vagy igazán önzetlenül szeretni?

Figyelt kérdés

#szeretet, önzetlenség
2023. márc. 23. 00:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 23. 09:58
 12/13 gungasam ***** válasza:
Nem tudom, akiket szeretek mindtől elvárok valamit.Akárcsak a tiszteletet vagy viszonzást, esetleg egyéb áldozatot az én áldozatomért viszonzásul. Szerintem az emberek sokkal inkább vágynak tiszteletre, segítségre, társaságra, empátiára és talán csak legutolsó sorban értékelik a szeretetet. Talán mert tudják , (érzik?) , hogy az nehéz. Még körülírni is gond.
2023. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen. Aki nem, az nem is szeret igazán. A szeretet önzetlen. Ami nem azt jelenti, hogy minden alkalommal a másik érdekeit a magadé elé kell helyezni. Pláne kis dolgokban. Nyilván attól még szerethetek valakit, hogy nem adok neki egy szelet csokit!

Inkább azt jelenti, hogy mindig figyelembe veszem az ő érdekeit is, és adott esetben képes vagyok akár számomra igen kedvezőtlen döntést is meghozni, ha neki az nagyon fontos.

Extrém esetben az életemet adni is érte.

2023. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!