Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van sokáig élni?

Mi értelme van sokáig élni?

Figyelt kérdés
Sok ember mondja, hogy jó lenne halhatatlannak lenni, meg 100 évig élni. De miért? Ha valaki 100 évig él, annak az utolsó 10 éve legalább már csak vegetálás. Részemről ha holnap meghalnék, sem bánnám, hiszen eleget éltem már, mindent megtettem amit szerettem volna, mindent láttam a világban ami érdekelt. És még csak 40 éves vagyok. Egyébként nagyon szeretek élni, de 60-70 év bőven elég lesz, ezután nem hiszem, hogy tudna bármi is újat mutatni.
2023. márc. 23. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal több mindent elérhet, sokkal több mindent láthat az ember. Pl nem csak csecsemőként látja az unokáit, hanem végigkíséri őket ahogy felnőnek. Sokkal több helyet bejárhat a világon. Egy művész pl sokkal többet alkothat, vagy épp ugyanolyan mennyiségű alkotást hozhat létre sokkal nagyobb körültekintéssel, aprólékossággal, stb.
2023. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Ez jól mutatja az emberek butaságát, azt sem tudják mit beszélnek.

Persze hogy nem jó sokat élni, öröke meg szerintem egyenesen kínzás.

Sőt ahogy felnősz, utána már csak a lejtő van.

2023. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
60 éves kor fölött már inkább csak szenvedés az élet, szerintem sincs értelme fájdalmakkal, betegségekkel élni.
2023. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet azt mondani, hogy jó dolog a hosszú élet, mert sok mindent megtapasztalsz, de sajnos az is hozzájár, hogy körülötted kb meghal mindenki, az idő előrehaladtával alakulnak ki betegségeid is, de persze az is lehet, hogy 100 éves korodig makkegészséges vagy, aztán alvás közben szép nyugodtan meghalsz mindenféle szenvedés nélkül.
2023. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

3

A legtöbb művész lenyomorodik idős korára, és az életmódjuk miatt sokan el is távoznak viszonylag fiatalon.

Nincsen alkotás, meg hejehuja.

2023. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Mi értelme kevés ideig élni? Teszel egy csomó dolgot, hogy aztán meghalj. Ki ilyen hülye?
2023. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!