Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért blokkolok le ha neki...

Miért blokkolok le ha neki kéne ülnöm tanulni, vagy ügyeket intézni pl kitölteni egy formanyomtatványt, arra rákeresni?

Figyelt kérdés

Miért fagyok blokkolok le ilyenkor? És húzom az időt és nem csinálom meg. És egész napokon, heteken át furdal a lelkiismeret, határidőkből csúszok ki, saját magamnak okozok károkat. Pl nem adok be igénylést kérelmeket sem, pedig megkapnám, csak ahhoz tenni is kéne.

Néha még azt is kockáztatom hogy ki is rúgnak, nem végzem el a rámbízott feladatokat, csak "prezentálok", azaz regélek a témáról, mintha benne lennék, meg csinálnám, beszélek az illetékesekkel, egyeztetgetek. De a dokumentumok üresen maradnak.

A blokkok alatt vmiféle gyomorideget érzek, mintha olyat kéne csinálnom, amit nem akarok, es erőszakosan kéne magamra vállalni, miközben természetes dolgok kéne hogy legyenek, hogy tanulok, dolgozom, kitöltök egy formanyomtatványt, beküldöm, megkeresek egy azonosítót és leírom, racionálisan nézve semmiség pl egy dokumentum kitöltése, de én meg ülök felette de nem egy órát, hanem napokra teszem félre, vagy hónapokra vagy örökre is, és van ez az ideg a gyomromban, és "reszketek" a blokkok alatt es leginkább elszaladnék pl nyaralni, barátokkal lenni, távol az ilyen kötelező intézendő figyelemmel kísérendő fontos szükséges kötelező feladatoktól.


Miért kínlódom én a semmin?



2023. márc. 24. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azért van gyomorideged, mert ezeket meg kell csinálnod, hanem pont azért, mert előre tudod hogy nem fogod (tudni) megcsinálni!!!


Ezért azt javaslom, hogy próbáld ki azt mondjuk egy hétig, hogy mindent időben megcsinálsz. A gyomorideg el fog múlni, hiszen nem lesz min idegeskedni!

2023. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Idegeskedsz rajta inkább egy hétig, minthogy első adandó alkalommal megcsináld és elfelejthesd az egészet? :)
2023. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj reggel listát az elvégezendő feladatokról! Ne vállald túl magad, de amit le írsz a nap végéig teljesíteni kell. Hasonló problémával küzdöttem, de mióta ezt bevezettem minden elvégezendő feladat után boldogság és büszkeség tölt el!!
2023. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem azért van ez, mert félsz, hogy elrontod és "úgy" rontod el, hogy attól összedől a világod? Hogy mondjuk rosszul írsz be valamit és ezért megbüntetnek mondjuk 200 ezer forintra, vagy ilyesmi? Mint amikor anyukám nem mer a számítógépen kattintani sehova, mert "nehogy tönkretegye". Nem ilyesmi a para?
2023. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A parám olyasmi hogy hiába kezdek neki az egyik feladatnak mikor felgyűlt már másik ezer. Es egy feladat elvégzésével ott fogok állni, hogy van még 999 amibe még nem teljesítettem semmit.

Csepp a tengerbe.

Aztán kezdődnek azok ha kész is van egy feladat nekikezdek a másiknak, hogy jönnek ezek (főleg munkahelyen)hogy de mármeg módosítottak vmi szabályzaton, vagy mármeg másképp kérik vagy térjek még ki másra is, és újra elő kell vennem az első feladatot mikor már benne vagyok a másikban.


Aztán ezt 5-10 feladat tükrében vagy még több, kell végezni.

Vagy amikor pl már a 3.feladatot csinálom, akkor jön visszajelzés az első feladatra pl leadva benyújtva, arra visszaírnak valamit és abból az első feladatnak további feladatai lesznek tehát folytatni kell.


Pl legutobb majdnem kifutva a határidőből de végre minden formakövetelmény meg mellékletekkel benyujtottam kiizadtam magamból, erre oké az eredménye megvan hogy megkaptam a kért dolgot, de mivel folyamatos juttatás lenne ezert visszaírtak hogy még újabb feltételeket igazoljak tamasszam nekik alá ha folyamatosan szeretném kapni nem alkalmi jelleggel. Tehát megint neki kell esnem ugyanannak csak mas doksikat csatolni azokat beszerezni ha gixerek vannak azokat megoldani, hibákat javíttatni megint izzadni az egészen.


Tanulás ugyanez. Mikor meglátom hány oldal felgyűlt és mennyi tárgyból, es azt se tudom melyiknek kezdjek neki, hát rémálom, de a háttérben meg az agyamban lüktet az is hogy de közben valahogy be kéne menni a navhoz is mert ott is ki fogok futni a határidőből anyagi bukás garantált lesz.

Miközben meg a navnál vagyok, azok elkezdik h lejárt a személyim bocsmá, ja mondom tényleg, azaz a navhoz jobb ha be se megyek, okmanyiroda. De akkor a munkahely? Vegyek ki szabit? Akkor meg a melo gyűlik fel.


Na ez a kész káosz szerintem az mikor egyetlen dolognak nekiülök hogy azzal is csak a sz.rnak fogok pofont adni csak. Mert ha kész lesz se lesz kész, tekintve a fentieket hogy a feladatok általában nem a-z megcsinálok vmit hanem folyamatok amiknek lépései vannak.

2023. márc. 24. 10:30
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma már az van hogy belefulladtam mindenbe. És blokk.
2023. márc. 24. 10:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos azt kell mondanom, hogy nem a megfelelő munkahelyen, vagy csak nem a megfelelő pozícióban vagy.


Az én munkám is pontosan ugyanilyen, de szeretem csinálni, és motivál, hogy ahogy telik a nap, már mennyi mindennel kész vagyok. Tehát soha nem azt nézem, mennyi van még hátra, hanem hogy már milyen sok kész van.

2023. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem csak munkára él.

Saját magamra is. Tanulás kérelmek ügyintézések, formanyomtatvanyok töltese benyújtása, módosítási kerelmek, ellenőrzések, vagy meghibásodások intézése, annak utanajárni, ár érték arányban pl a legjobb eszközt és szerelőt megtalálni, ha javitani kell otthon vmit, aztán a számlával támogatások igénylése, ha el akarják utasítani magasabb szerveknél eljárni, jogszabályokat jogokat ismerni, lehetőségeket, intézni a hagyatéki nyavajákat amiket kérnek, az adobevallás után kajtatni módosítattni ahhoz szemelyit intézni, közben a vizsgák, vagy a kötelező gyűjtőmunkák, otthoni kidolgozások.


Sokszor pl az az ötletem hogy majd pl munkahelyen megírom a hagyatéki beadványt. Erre egész nap a napi 8-9 órában sem jutok el addog hogy egy sima pár mondatos beadványt kipréseljek magamból!

De meglátom a feladatokat.

Ma is egésznap pattogok beszélek a csopvezzel, alvallalkozókkal, területisekkel, hogy lássák hogy szorgalmas vagyok és dolgozom, miközben semmit nem végeztem még el a blokk miatt.

2023. márc. 24. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg hozzájon, hogy túl sokat vállalsz. Többet, mint amit elbirsz.
2023. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vállalom?

Magatoljárt le a személyim pl. Meg kell hosszabbítanom

Elromlott otthon vmi nagy köktség)meg kell javíttatnom

Meghalt vki, a hagyatékit is intéznem kell.

Navnál pénzt bukok el ha nem módosíttatom határidőben a bevallást.

Sukiban vizsgák vannak

Munkahelyen meg munka.


Ezeket nem én vállalom be, ez az élet maga.

2023. márc. 24. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!