Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan aki a jelenlegi...

Van olyan aki a jelenlegi magyar pénzügyi-gazdasági-társadalmi helyzetben is jól érzi magát Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem, nem politikusokra és társaira gondolok, hanem a környezetetekben elő egyszerű emberekre. Olyanokra, akik azt mondják: lehet hogy drága minden, 2x meg kell gondolni mire költ az ember, télen a fűtéssel is takarékoskodni kell... De! Akkor is jól érzi magát itthon, és semmi pénzért nem menne el innen, többet ér neki a megszokott környezete, barátok, ismerősök, családtagok minthogy itt hagyja őket, stb.
2023. márc. 25. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Vannak gondjaim, de nem hiszem, hogy bármelyik abból eredne, hogy milyen országban élek. Nem hiszem, hogy minőségi különbséget jelentene, ha elmennék. Én szeretem ezt az országot.
2023. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek itt élni, jelenleg nem vágyok máshová. Itt magabiztos vagyok, külföldön egy nemkívánatos személynek, idegennek érezném magam.

És ez számomra független az anyagi helyzetemtől.

2023. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi. Mi 8 év után költöztünk vissza Magyarországra. Mindenki hülyének néz minket miatta. Igaz, 3x meggondolom, mit veszek le a polcról a boltban és nincs mindig a legújabb telefonunk, a fűtés sincs mindig maxon, de nem mennék vissza külföldre.
2023. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi is hazaköltöztünk 3 év után. Meglepően sokan megértették, miért. Ez nem függ a gazdaságtól, pláne nem a politikától. Kint is az Orbánt utáltam aktívan, az ottani politika nem érdekelt.

Jól éreztük kint magunkat, sok a szép emlék, de ennyi idő után se vált az otthonunkká, és nem akartuk így leélni az életünket. De attól még másnak lehet úgy jó, nem vagyunk egyformák.

2023. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nincsenek nagy igényeim és nem érzem magam létbizonytalanságban. Nem tudok megvenni mindent azonnal, amit szeretnék, de lehet hamar megunnám az életet, ha nem tudnék semmit várni.
2023. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem költöznék el az országból, max a végső esetben. Jól nem érzem magam, de más országban se érezném jól magam.
2023. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi 33 év után költöztünk Magyarországra. Nem bántuk meg. Még dolgozunk.jol érezzük magunkat. Mivel két idegen nyelvet beszélünk mi mindenütt a világban jól éreztük magunkat. Alapból mind a ketten egy nagyon pozitív beállítottságú, vidám-, nyitott emberek vagyunk.
2023. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jól érezzük magunkat. Igaz, hogy drágultak a dolgok, most kicsit jobban meg kell nézni, hogy mit veszünk meg. De van megtakarításunk, az most kifejezetten jól kamatozik.

Nem terveztük sosem, hogy külföldre költözünk.

2023. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az, hogy durván drágább minden, csak a probléma egy szelete. Hatalmas probléma, hogy nincs működő oktatásunk, egészségügyünk...

Nem tudom, ki milyen korosztályból való, az én családomból, baráti körömből jó sokan elhagyták már az országot, főleg az utolsó 10-15 évben. 40 leszek idén.

Így összefoglalva, fogalmam sincs, miért élek még itt...

2023. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy tisztában vagyok a problémákkal, látom is azokat, súlyosnak is tartom azokat, de engem még/már nem érintenek és így kicsit könnyebb itt élni, mint hirtelen mindent felbolygatni és elmenni innen, hátrahagyva mindent, ami eddig hozzám tartozott.
2023. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!