Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenek velem megtörtént...

Ilyenek velem megtörtént eseteket gáz leírni a másiknak Messengeren? Mert nem nagyon szoktam meghatni őket

Figyelt kérdés

Pl. hogy hétvégén ketten belém kötöttek a buszpályaudvaron egyik meg is ütött. Képzelem ha ezt más mesélné az ismerőseinek nagy érdeklődés mellett hogy megdöbbennének hogy ó mik történnek a városban...

Ha én írok le ilyet valakinek, sokszor nem is reagálnak rá semmit. Vagy ilyeneket az ember csak a barátainak mond el, alig ismert embereknek nem?


2023. márc. 29. 04:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Ilyen velem megtörtént eseteket...
2023. márc. 29. 04:33
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Jól érzed. Nem fárasztunk ilyesmivel idegeneket. És egyáltalán semmivel sem.

Ha nekem írna ilyet valaki, akit alig ismerek, én se reagálnék semmit.

2023. márc. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha tényleg megtörtént, akkor inkább azon kellene dolgozni, hogy ilyen többet ne fordoljun elő. Valamint box edzésen renegeteg új barátod szereznél és 1-2 év múlva, már te mesélnél arról, hogy megverted, aki ok nélkül beléd kötött. A figyelem és a barátság semmit nem ér, ha valaki nem önszántából adja.
2023. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Bár ilyeneket mesélnének nekem idegenek, ahelyett, hogy kínos és unalmas small talkkal fárasztanak, pl. mi volt tegnap az ebéd, és milyen a munka. Ezek legalább érdekesek, kezdeményeznek egy beszélgetést, további sztorizgatást. Persze aki odáig van az említett felszínes és erőltetett bájcsevejért, az nem fogja értékelni.
2023. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, 4es, de az emberek többsége nem akar idegenekkel sztorizgatni. A megismerkedést meg, bármilyen kellemetlen, small talk-kal kezdjük.

Ha egy alig ismerős csak úgy a semmiből rám írna egy ilyet, hogy "Képzeld, megvertek a buszmegállóban", biztos, hogy nem állnék le vele erről beszélgetni. Ez így nagyon kínos.

2023. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#4:

Neked érdekes az, ha valakit megvernek az utcán? Te is "érdekes" vagy...

2023. márc. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
#6 Annál minden bizonnyal érdekesebb, hogy valaki paprikás krumplit főzött ebédre, meg hogy az Izaura tévén a Tépődő Szívekben Hozé raktakapta Isát hogy Ronaldoval beszélget a gangon, vagy hogy megint lapátolni kell a munkahelyen és ez milyen szar mert már vízhólyagos az ipse keze. Általában ezek az átlagos témák munkahelyen.
2023. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A Kérdező viszont nem a munkahelyen beszélget erről a kollegáival, akiket valószínűleg ismer, hanem szinte idegenekre ír rá ezzel Messengeren. Nem ugyanaz.

Ha valaki a munkahelyemen mesélné el ezt nekem, meghallgatnám, együtt is éreznék vele. Ha csak úgy rám írna Messengeren ezzel úgy, hogy amúgy semmi kapcsolat nincs köztünk, gyakorlatilag nem is ismerjük egymást, az nagyon fura lenne, és nem reagálnék rá semmit.

2023. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hat nem sok mindent lehet ra mondani, megesik
2023. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Baráttól természetes lenne, hogy ilyesmit megír, de távoli, futó ismerősre furán néznék. Valamit reagálnék, de csak udvariasságból, és közben azon gondolkoznék, hogy miért írt nekem. (Mindenkivel mindent megosztó típus, nincsenek barátai, akar valami mást is stb.)


4-es: Igen, izgisebb, mint a dél-amerikai szappanopera meg a paprikás krumpli, de van több 100 ismerősöm Facebookon, értelemszerűen nem mindenki közeli, nem örülnék, ha folyton-folyvást a lazább ismerőseim is írogatnák az életük ilyen-olyan történéseit. Ha összefutunk, és személyesen elmeséli, más. Vagy rég nem látott cimbora rám írhat olyannal, hogy mondjuk megyek-e én is az xy koncertre, eseményre, de amit a kérdező csinál, az fura. Én se írom meg a kétszer látott ismerősömnek, hogy hú, lehet, hogy terhes vagyok, kirúgtak a munkahelyemről, meghalt a kiskutyám (fiktív példák).

2023. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!