Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon nagyjából az...

Magyarországon nagyjából az emberek hány %-a érezheti magát olyannyira anyagi biztonságban, hogy ha elveszíteni a munkáját több, mint 3 hónapra, akkor is ugyanolyan anyagi színvonalon tudna élni, mint amikor dolgozik?

Figyelt kérdés
Tehát talán leegyszerűsítve a kérdést: Mennyi embernek lehet több havi megtakarítása, amivel tudja a kiadásait fedezni, ha esetleg elveszítené a munkáját?
2023. ápr. 3. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10%-a az országnak.
2023. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
10% körülire tippelném én is.
2023. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Én azt a 10%-ot árnyalnám.


De valahol ja. Egy nagyon masszívabb réteg az tényleg annyi lehet. Bár az "optimistább"(neolibsik felé hajlók) 30-70%os társadalomról magyaráznak. Mármint szerintük, 30% lehet "középosztály"béli.

Ez mondjuk lehet reális. De talán ennek megfelezése a rális, és ott tényleg 15% jönne ki.

2023. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Szeptember óta nem dolgozom, mert kitanultam egy új szakmát, és alapszinten simán fenn tudom tartani magamat. Rezsi, kaja fizetve, nyaralgatni nyilván nem most fogok menni. És nem vagyok milliomoscsemete meg vállalkozógyerek.
2023. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tavaly volt erről egy felmérés, e szerint kb. 25%:


[link]

2023. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-2 hete olvastam a legfrissebb statisztikát, ami szerint a háztartások kétharmadának nincs három havi megtakarítása se. Nagyon maximum 15% körülire tippelném azokat, akiknek tényleg semmilyen pánikot nem okozna egy ilyen helyzet.
2023. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!