Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom az embereket...

Miért nem tudom az embereket a keresztnevükön szólítani, ez mitől alakult ki és mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Ismerősök, haverok, akárki, nem a keresztnevükön szólítom őket, hanem ha mondok nekik valamit, akkor mindig így szólok hozzá:

"amúgy"

"hallod"

vagy csak mondom neki, meg sem szólítom


Valamiért kellemetlennek érzem az embereket a nevükön szólítani, így sosem tettem. De ha engem a nevemen szólítanak az olyan jó érzés, és szerintem örülnének neki ha én is így tennék.


2023. ápr. 8. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Akkor szólítsd őket a vezetéknevükön! Te, Varga, hallod...
2023. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamiért nehezemre esik mások nevének kimondása, ha becenevet adok, az viszont gond nélkül megy. De ez általában ritka, 1-2 embert ismerek aki becenevet használ velem a beszélgetésben.
2023. ápr. 8. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi okosat nem tudok mondani, de tök “jó” hogy más is van így ezzel :/
2023. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez. Meg ami soha nem ment, hogy az egyetemen az oktatót tegezzem, akkor se, ha nálam csak pár évvel idősebb doktorandusz volt, aki külön kérte is.
2023. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Szociális szorongás egy nagyon fura fajtája
2023. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a legritkább esetben szólítom őket a nevükön. Általában akkor, amikor messzebb vannak és odahívom őket.
2023. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, nem tudom miért van. Valami becenevet adok, azt tudom használni, de a rendes nevén nem nagyon tudom szólítani. Írásban igen, szóban nem.
2023. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
86%
Nekem is volt ilyen és igen ez egy fajta szorongás. Igazából hozzá kell szoktatnod magad(vagyis nekem igy sikerült), én mostmár imadom az embereket nevükön szólítani :D
2023. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt de erőltettem és már nem zavar.
2023. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy 8 írja, szorongás. Csak úgy tudod leküzdeni ha fokozatosan átállsz a névhasználatra.
2023. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!