Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni...

Hogyan tudnám feldolgozni azt, ha valaki kiabál velem, ráadásul magasabb státuszból?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy el kell majd kérezznem az iskolából egy napra, és nálunk az igazgatótól kell elkérezni, ő pedig mindig kiabál ilyenkor. Mindenkivel ilyen, utálja, ha valaki megbontja a napirendet.

Én nagyon rosszul tűröm, ha kiabálnak velem, főleg gyerekkori traumák miatt, (apám elég sokat kiabált velem kis dolgok miatt is) szóval ez eléggé gyenge pontom. Őszintén instant rámjön a sírás, ha valaki kiabál velem, és alig tudom visszatartani.

Valami tipp, esteleg, hogy hogyan tudnám ezt elkerülni?

Nem tehetek róla, hogy ilyen vagyok, próbálom kezelni, de a vége mindig az, hogy elsírom magam, azt meg nem szeretném.



2023. ápr. 18. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Minden iskolaigazgató őrült. Nem kell velük foglalkozni, pont azért nyerték el az igazgatói státuszt, mert felküzdötték magukat a megfélemlítő pszichopata módszereikkel.

Emlékszem amikor 12. osztályban érettségi előtt pár hónappal bejött üvöltözni hozzánk informatikaórára, mert mindenki lefosta az órát már. A tanár nem foglalkozott már velünk hetek óta óta mert az egész osztály tett a fejére és megtörtük teljesen, hogy mindig szabadfoglalkozás legyen. Volt aki 8 széket rakott egymásra és úgy ült, volt aki 4 gépet rakott egymásra és azon egyensúlyozott, zenét bömböltettek az órán, volt aki sajtot rakott a processzorra és azon próbálta meg megolvasztani azon az órán. Na nyilván pont ekkor jön be tiszta ideggel az igazgató és üvöltözött az egész osztállyal és fenyegetőzött, hogy az osztály 90%-át nem engedi át érettségin. Nem kell vele törődni.

2023. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Hagyd hogy kiordítsa magát-hamarabb szabadulsz. Önuralom.


Azok a gyerekek is akik rejtett agressziót verbális-fizikai agressziót élnek rendszeresenb át otthon, azok is, ha nem tudnak elfutni, ha nincs segítség, ha nincs ahol a fejét le tudná atenni aludni, akkor inkább tűrik az agressziót, mert akkor hamarabb vége, mint ha lázadna. Mert akkor még tovább tart a kínzás. Ezt minden ilyen gyerek megtanulja gyermekkorában ki már kicsinek, ki nagyobbacslának. Ehhez átlagon felüli önuralomn szükséges. Ráadásul úgy, hogy sosem ütsz vissza a támadódnak. Mert ugye szülőre nem emelünk kezet. c. fejezet. Egy idő után amikor az önuralmad erősődik, megtanulod a poker arcot, amikor semmi érzelem nem látszik rajtad. Ugyan ezt az arcot kell elővenned ilyen esetben.

2023. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

Tessék, 2018 óta semmit sem változott sajnos az igazgatók állapota, kikerestem az osztályom kérdését akkoriban. 1-es voltam.

2023. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
2+ A példából is kiindulva: Gyermekvédelemben kizárólag olyan személyeket helyeznék piozicióba, vezetői pozicióban aki maga is átélte a dolgokat. Mert pontosan tudja, beszéd nélkül is, hogy mik azok a jelek amire azonnal lépni kell. És a gyermekek iránti védelem meg az ilyen embereknél alapból benne van. Legyen az a gyerek akár cigány, akár bármilyen nemzetiségű, akár milyen.
2023. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
*akár milyen-akár kié.
2023. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 Most nem értem, hogy jön ide a gyermekvédelem, de félreértés ne essen, letisztáznám, hogy fizikai agressziónak SOHA nem voltam áldozata, sem családban sem máshol, itt most csak arról van szó, hogy túlérzékeny vagyok, és egy kis kiabálás miatt is elbőgöm magam, ezen szeretnék változtatni
2023. ápr. 18. 15:15
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
A kiabálás se normális és senkitől nem vagy köteles tűrni
2023. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"Igazgató úr/asszony, megkérem, hogy ne kiabáljon velem!" Még megköszönni sem kell, ha elhallgat, ez ugyanis annyira alap, hogy nem kiabálunk más emberrel, hogy nem jár érte köszönet, ha valakinek sikerül megugrani ezt a szintet.


Ha folytatja, ott kell hagyni a rákba, dolgod van, elmész. Persze sokat segít, ha van igazolásod, szülői kikérőd, nem csak úgy saját ötlettől vezérelve meg akarsz pattanni. Mit csinál, ha kimész? Ad egy igazolatlant? Vagy egy igazgatóit?


Ki nem xarja le? Ettől nem leszel büntetett előéletű.

2023. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kólauborkával ***** válasza:
71%

Waow, még bele sem gondoltam, de az összes igazgatót hallottam már odítani. Én mondjuk sosem vettem fel, de tényleg lehet valami rejtett közös tulajdonság a háttérben.


Sajnos ezzel a tulajdonságoddal nem tudsz mit kezdeni. A legegyszerübb, ha kerülöd az ilyen helyzeteket és elöre szólsz e-mailba például, az nap meg csak fogod magad és eljössz a jelzett idöben.

2023. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
igazgatotol elkeretszkedni?? szuleid nem tudnak igazolast irni? tanar magatehetetlen?
2023. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!