Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az éhség...

Mi értelme van az éhség sztrájknak?

Figyelt kérdés

Hogy hiheti valaki azt, hogy azzal elérhet bármit is, ha saját magát éhezteti? (Nem én kínoznám őket, hanem ők magukat, az meg engem nem különösebben hatna meg, sőt még egy-két pizzát is lehet benyomnék előttük, mert nem fogom fel, hogy nem lehet ennyire szeretni enni.)


Valahol ez beválik? Pl a pedagógus/taxis stb sztrájk érthető, ők a passzivitásukkal elég sok emberre hatnak.



2023. ápr. 18. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért ne hasonlítsuk a pedagógus sztrájkhoz ezt: éhségsztrájk rendszerint súlyosabb esetben fordul elő. Olyankor szokott ehhez fordulni az ember, amikor úgy gondolja, nem veszít semmit, mert inkább hal meg szabadon, minthogy rabként éljen.


Egyébként pedagógus sztrájk nálunk sosem működött. A taxisok persze 20 fillérért is képesek túszul ejteni a fővárost, de valamiért velük nem mernek szembeszállni.

2023. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én értem, de miért éhezik? Az az ő privát dolga, az ő döntése és nem akarom elhinni, hogy valaki képes éhenhalni, amikor olyan finom ételek vannak. Akkor inkább már bilincselje valamihez oda magát, amivel akadályoz másokat, de így az éhségsztrájk csak a saját életére és annak a lelkiismeretére lesz hatással aki ellen sztrájkol. Az én lelkiismeretem tiszta lenne teljesen (még a pókokat is kirakom az ablakon), mert ez az ő idióta döntése.


A "nagyemberek" tanulni már nem tanulnak, de közlekedni még közlekednek, sőt lehet sokaknak csurran-cseppen egy-két taxi társaság bevételéből, miközben a tanárok fizetésemelése az ő zsebükből venné ki a pénzt.

2023. ápr. 18. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Be kéne mennie éhezve tanítani. Amíg össze nem esik. Bizonyítva a sztrájkját. Ez sokkal nagyobb hatással lenne.
2023. ápr. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Az éhségsztrájknak konkrétan semmi köze ahhoz, ki mennyire szeret enni...
2023. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne. Ha szeretnének enni nem büntetnék ezzel magukat, merthogy lássuk be mégis magukat büntetik
2023. ápr. 19. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, te nagyon kis egyszerű vagy...
2023. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha ismernél nem ezt mondanád. Egyszerűen nem tudok azonosulni az ilyen jellegű önkínzással, akkor sem ha célja van.
2023. ápr. 19. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Ma már semmi. Régen amikor kevesen voltunk a Földön akkor hatásos volt, mert ha nem eszik a dolgozó akkor nem tudja elvégezni a munkáját és ha senki nem eszik akkor senki nem tudja elvégezni. Gondolj egy gyárra a 18. században. Tönkre megy ha nincs aki dolgozzon.

Ma tényleg semmi értelme, mert 1 meghírdetett állásra van 200.000 jelentkező. Ha éhenhal a 100 munkavállaló, sperec alatt lesz új száz. De régebben nem volt ez, mikroszkóppal kellett keresni a munkaerőt.

2023. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
#7: Az azonosulás egy dolog, az értelmének megértése egy másik.
2023. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Létezik olyan, hogy önuralom. Nyilván az éhségsztrájban résztvevő is enne egy jó pizzát, de fontosabb neki az ügy, amiért éhezik, mint hogy kielégítse a Maslov-piramis legelső szintjét.
2023. ápr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!