Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak tömegközleked...

Miért nem tudnak tömegközlekedni az emberek Budapesten?

Figyelt kérdés

Nem főváros-vidék ellentét kiélező a kérdésem. De míg pl Győrben, Zalaegerszegen, Szombathelyen (ezekben a városokban tömegközlekedek gyakran) teljesen normálisan utaznak busszal az emberek, Budapesten ez nem megy. Tíz esetből nyolcszor felszállni is alig lehet, mert mindenki az ajtóban akar utazni, a középső rész (buszon, villamoson) szinte üres. Ha szólok, az a válasz, hogy mindjárt leszáll, majd persze utazik mèg 6 megállót. Mire jó ez? Minden megállóban odèbbállni/leszállni mivel egyszerűbb, mint pár lépéssel beljebb menni a járműbe?

Na, kiventilláltam magam mára :D



2023. ápr. 26. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Az ezen való görcsölés és idegeskedés sokkal rosszabb. Ha van hely simán csak menj be mellettük, semmi bajod nem lesz.
2023. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bemegyek én, de közelharcot vívok akkor is, mikor felszállok és akkor is, amikor le. Feleslegesen nehezítik a közlekedést.
2023. ápr. 26. 15:54
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Vagy megszokod, vagy nem mész Pestre.
2023. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
Mondjuk ha megölnének se laknék Budapesten. Beképzeltek és bunkók. A vidékit nézik parasztnak közben ők maguk akik azok.
2023. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Én elmegyek mellettük úgy hogy ha kell odébbtaszigálom hogy elférjek. ( persze csak ha nem nagyon csöves kinézetű, azt nem piszkálom meg nehogy rámragasszon valami rühességet )
2023. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

- a következő megállónál leszáll

- alacsony, és beljebb nem éri el a kapaszkodót

- nem engedték beljebb a beljebb utazók

- beázik beljebb a jármű

- büdös/problémás utas van beljebb

- nincs jegye/bérlete, és gyorsan le akar pattanni, ha jön ellenőr

- rosszul van, és csak az ajtónál jár a levegő

...

2023. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Anyai nagymamám falun élte le az egész életét. Egyik unokatesómnak Budapesten volt az esküvője, arra elutazott ide, a szüleimnél aludt. Egyik átszállásnál be akart állni felszálláskor a villamos ajtajába, pedig voltak leszállók. Én (született pesti) visszafogtam, hogy engedje le a leszállókat, nem tetszett neki, mert hát tiszteljem az öreget. Érdekes, hogy falun nem tolakodott soha, sem buszon, sem vonaton...
2023. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Ez minden nagyvárosban így van. Párizsban is, Bécsben is, New Yorkban is. Volt mindenhol lehetőségem csúcsidőben utazni. Ez nem Budapest specifikus, az emberek hülyék. Plusz félnek, hogy nem jutnak le a járműről.

Párizsban annyira durva, hogy 3 metrót kellett várnom, amíg felszallhattam, ráadásul időpontra mentem ...

2023. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%
Ezt én sem értem, és nem magyarázat, hogy mer le fog szállni. Részben szerintem köze van a magyarok "nagyra vagyok önmagamtól" hozzáállásához, és ahhoz, hogy rengetegnek mozgásszervi problémája van.
2023. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#6


Én csak 155 cm vagyok, szóval én is kevés helyen tudok kapaszkodni, de bemászok, ha 1 megállónál többet megyek, mindig. Épp ez a baj, hogy mivel tömeg áll az ajtóban, már korán oda kell készülnöm nekem is, hogy leverekedjem magam, és ugye normálisan csak az állna ott aki leszáll, akkor nem lenne gond, de ma pl Népliget megálló, gondoltam leszáll mind, a legforgalmasabb megállója a járatnak, úgyhogy nem tolakodtam, beálltam a tömeg mögé, szóval alig jutottam le, mert kb senki se szállt le, csak álltak ott, pedig rengeteg felszálló is volt. És igen, nekikmentem én is, a felszállók is, de semmi reakció. Mind a zombik, nagyon fura

2023. ápr. 26. 18:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!