Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek aki külföldöröl...

Emberek aki külföldöröl költöztetek haza mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Szeretnem meg jegyezni, hogy 10 eve elek Nemet orszagban, Erdelyböl szarmazom s oda is megyek vissza. Lakast, autot is sikerült venni es nincs hitelem.
2023. máj. 3. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédunk is Németországban lakik évek óta. Most jött haza a szüleihez, illetve ügyeket intézni. Azt mondja össze se lehet hasonlítani a két országot. Szerinte nálunk az ügyintézés katasztrófa, az árak az egekben.

Ő nem költözne vissza ide.

2023. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lakást már megvetted Erdélyben vagy német?

Sok, de nagyon sok ismerősömnél ugyanez a recept: par év németország, ausztria, svajc, majd hazajon, megvesz valami telket vagy felujjitando hazat, elkolti az osszes pénzét, mad megy vissza ujbol dolgozni, mert nem tudja befejezni az epitkezest, vagy nem tud rendesen megélni.

Mi is Erdélyből költöztűnk el, de visszaköltözési szándék nélkül.

2023. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi mar meg vettük reg, be is butoroztuk szepen. Uj lakas amugy elsö tulajdonosok vagyunk, szep tagas lakoparki lakas. Mi nagyon szeretünk ott lenni. Igazabol anyagilag meg vagyunk, tudom hogy nem lumpoljuk el a megtakaritasunkat. Ha haza megyünk munkaba allunk termeszetesen.
2023. máj. 3. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Noverem es nemet baratja azon terveztek hogy 15 ev mulva hazajonnenek, vennenek hazat.

De kozben meggondoltak magukat, nem akarnak itt stresszelni feleslegesen, most belattak, hogy itt nincs jovo

2023. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában éltünk 2 évig, férjem mérnök, én közgazdász vagyok. Tudtunk szépen félretenni, és éltünk is. Hazajöttünk egy éve, férjem fix munkahelyre, és úgy volt, hogy én pedig majd keresek helyet. Aztán baromira meguntam, hogy állásinterjúkon HR p...áknak bizonygassam, hogy a fél karomat odaadnám azért, hogy sz...rért-h...gyért dolgozhassak nekik. Egyszerűen nem volt egyetlen szimpatikus hely sem. Két hónap múlva indulunk újra, de már nem Európába, kipróbáljuk máshol is, de már hazaköltözési szándék nélkül eleve.
2023. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország egy alternatív valóságban él. Mást látnak, hallanak az emberek a médiából, hírekből, mint ami a valóság. Jobban hasonlít, Rákosi vagy Kádár rendszeréhez, ugyanazok a frázisok, módszerek, típusfigurák jelentek meg. Jobban hasonlít arra az időszakra, mint saját magára 15-20 éve. Ma már nem Közép-Európához tartozik társadalmi szinten, kulturális szinten, hanem a Balkánhoz.
2023. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!