Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs erőm...

Mit csináljak, ha nincs erőm végig vinni a mesterszakot?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy proginfó BSc-t, és utána elmentem dolgozni, egész jó kezdőfizetésért. De bennem volt egyfajta vágy, hogy még jobban fejlődni szeretnék, és nem akarom abbahagyni a tanulást ennyivel. Úgyhogy 1 évig dolgoztam, és utána jelentkeztem ugyanúgy proginfó MSc-re. Jelenleg úgy állok, hogy hátra van még 1 félév a mostanit nem számolva, és a diplomamunka. De rohadtul unom már ezt az egészet. 40 óra munka mellett kezdtem el, de esélyem sem volt úgy tanulni, így átmentem levelezőre, és 20 órába kérettem át magam. Egyéb okok miatt azt csak diákszövetkezeten keresztül tudta megoldani a cégem, így nagyon kevés pénzt kapok. Az hogy levelezőn vagyok, kb. semmit nem számít, mert a bejárás eddig se volt gond, a tanulnivaló meg ugyanannyi, úgyhogy visszafogok menni nappalira, és legalább lesz diákom.


De úgy érzem nincs erőm már ehhez. Elfogyott a pénzem, most pedig kb 180-at keresek a diákmunkás megoldás miatt... Nincs életem, nemtudok sehová se menni, mert minden óra bevan osztva, hogy vagy tanulok, vagy dolgozok. És még ez egy fél évig. Belefáradtam.



2023. máj. 5. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon rossz döntés volt mesterkepzesre menni. Sokkal többet fejlődtél volna a munkahelyen, mint a suliban. A BSc bőven elég. Most már fejezd be, nincs sok vissza, se aztán koncentrálj a munkára. Vagy, ha nagyon nem bírod, passzivaltass, és dolgozz rendes helyen, rendes pénzért. Az se gond ha nem fejezed be, több fizetést nem jelent egy MSc.
2023. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, erről szól az egyetem. Tanulj életed végéig, mert ettől leszel piacképes (mondják ők), és közben kuncsorogj a pénzért, mert dolgozni nincs időd mellette.


Én azt tudom tanácsolni, hogy ha az egy félévet meg kibírod, akkor csináld meg, ha nem, akkor nézz ipari certeket, amit a cég is támogat, azzal sokkal több hasznosabb tudást szerzel.

2023. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Ez az élet, kedves kérdező. Meg kell hozni bizonyos döntéseket. Attól, hogy másoknak sírsz, nem fogják megoldani helyetted a problémáidat.


A felnőtt lét egyik alapeleme, hogy fel kell tudni mérnünk saját képességeinket/lehetőségeinket és aszerint cselekedni.


Ha úgy érzed nem megy a suli, és belátható időn belül ez nem fog változni, akkor hagyd abba. Pénzt, időt, energiát spórolsz így.


Ha meg csak nyafogsz, hogy így-úgy nehéz, de tudod, hogy képes leszel X időn belül minimum kettesre kiXelni a dolgot, akkor meg vidd végig. És menedzseld jobban az életed.

2023. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben pedig pont úgy gondolkodnék, hogyha ennyit kiszenvedtem már, akkor nem hagyom abba a kellős közepén, hanem összeszorítom a fogam és mostmár befejezem. Egyébként meg kell cáfoljam, hogy az Msc nem jelent magasabb fizut, nálunk jelent.
2023. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Most már NE hagyd ott!

De halasztani halaszthatod. Passziváltathatsz egy évet, ha akarsz.

De a nyáron rá is pihenhetsz.

Nézd a jó oldalát, legalább nem rúgtak ki. Elég rugalmas cégnek tűnik, meg kellene becsülni, hogy így támogatják a tanulmányaidat.

Tudom, hogy nagyon nehéz, de közép- és hosszútávon az lenne a jó, ha már kitartanál.

2023. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
4, nálunk nem. Én is proginfót végeztem, alapképzést. Én úgy vettem észre, hogy a papír semmit sem számít, se fizetésben, se egyebekben. A tudásomat a munkahelyen szedtem össze, kollégám hiába végzett mester szakot, nem kap többet nálam, vagy az OKJ-s kolleganal, mert nem jobb szakember. A mi szakmánkban nincs nagy jelentősége a mesterszaknak.
2023. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

#6

Én is proginfóról beszélek. Nálunk többről indul egy msc-vel valaki, mint egy bsc-ről. A tapasztalatot meg nyilván nem az egyetem négy fala között szedi össze valaki.

2023. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
29%
Én az a típus vagyok, aki nehezen kezd el valamit, de ha elkezdi, akkor végigviszi, ha cigány gyerekek potyognak is az égből. Neked is csak ezt tudom tanácsolni.
2023. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!