Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mèrt látok olyan sok döntèskèp...

Mèrt látok olyan sok döntèskèptelen gyereket?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy akik a szüleiknèl maradtak felnőtt korukra is,azok javarèszt mintha nagy kisgyerekek lennènek függetlenül attól mennyi idősek.


Olyan mintha betörnè magaalá a szülő a gyerekèt ès az meg mindenre bólogat ,mint egy szolga. (hiába 50 èves acsemete)


Mièrt csinálják ezt a szülők?

Hát tönkreteszik az èletèt.


Nem is mondhatnám hogy csak egy társadalmi rèteg csinálja ezt mert,a nagy vállalkozótól a takarító nènig bezárólag láttam már ezt a jelensèget.


Kezdetben rábíznak valami nagyot a gyerekre ,aztán persze belebukik ,utánna meg idiótának hülyènek van bèlyegezve.


Ismerek olyan vállalkozót aki a 20 èves lányára bízta a komplett cèget ,mert azt gondolta az majd hirtelen átlátja az egèsszet így 2 perc alatt aztán mikor hülyesèget csinált ès rosz helyre utalt valami kifizetèst ,bődületes balhèt kerekített az apa. A pènz meglett de a kiscsaj a pscihiátriára került ,mert összeomlott a nyomástól ès ettől az elvárástól.


20 èv egy ilyen cèget felèpíteni nem 2 nap.


Utánna meg megbèlyegeztèk a lányt hogy az bolond. Mivel megbèlyegeztèk az egèsz család elkönyvelte bolondnak. Aztán fel is vette ezt a szerepet.


Ès gyakorlatilag mostmeg nincs aki továbbvigye a cèget.



2023. máj. 6. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Miért.
2023. máj. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert a magyar idősebb korosztály nagy része sérült, a szocializmusban, tekintélyelvű rendszerben nőttek fel, akik ma felnőtt emberek szülei már.


Nekik a gyerek mindig alárendelt marad, ha 50 éves is már.Sőt a gyereke tőle sosem lehet okosabb, kudarcnak élik meg, ha egy tőlük fiatalabb személynek pl nagyobb élettapasztalata van.


Az ő korukban gyereket csinálni mindenki csinált, neveléshez már kevesen értettek, nem tanultak pszichológiát, de még csak egy rohadt cikket sem olvastak el, ami pszichológia, gyereknevelés, szülő-gyerek kapcsolatról szólt.


Sok felnőtt maga sem képes irányítani az életét, nemhogy a gyerekének ezt tovább adni.

Sok felnőtt férfi egy mosógépet nem tud bekapcsolni 60 évesen, mert azt a felesége csinálja.

Ezért van 2.Kádár rendszer nálunk, mert majd az állam gondolkodik helyetted.

Kell még 2-3 generáció, hogy ezeket a negatív, mérgező szülői mintákat ne vigyék tovább.

2023. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Na igen, ez egy teljesen átlagos, mindennapi eset, hogy apuka egy egész céget biz a 20 éves kislányra úgy minden tudás nélkül, ahogy ugye az is, hogy a kislány a pszichiátriara kerül.

Amúgy meg manapság divat mindenért a szülőt hibáztatni, pedig sokszor a gyerek az, akinek fogalma nincs róla, mit akar. Ma egyetemre akar menni hogy fogorvos legyen, holnap már inkább építész lenne, két nappal később inkább bolti eladó, aztán csak "élni szeretne " egy évig, stb.

2023. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Én szívesen továbbviszem, van 10 év tapasztalat.
2023. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy már utalás történt rá: a szülők nem a megfelelő nevelést alkalmazták, nem tanították meg a gyereket az élet fenntartásának folyamatos feladataira. És nem a "szocializmust" kell hibáztatni, annak ehhez semmi köze. Hatalmas változás következett be a II. világháború után a magyar társadalom szerkezetében, felbomlottak a nagy családok, nagy tömegek hagyták ott a mezőgazdasági munkát és költöztek a nagyobb ipari városokba, lettek gyári munkások, ahol nem saját teljes munkaképességüket kellett felhasználni, hanem a főnök utasítását kellett követni stb. stb. Ezek az emberek sem a városi életformát nem tudták elsajátítani, sem a gyerekeiket nem tudták megtanítani sok mindenre, mert saját munkaképességüket élték ki a családi teendőkben is és "megkímélték" a gyerekeiket az "alantas" tevékenységektől. Aztán meg a személyes adottság valakit vagy érdeklődővé tett vagy ellustított.
2023. máj. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Szeretek okoskodni az ilyen kérdések alatt én is, de most nem érzem szükségét. Mindent leírtak, hogy miért.
2023. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert a szülő megoldja helyette amiben dönteni kell, vagy "ki kell kérni a tanácsát", "ő jobban tudja", "nélküle nem mer dönteni".

Esetleg ha dönt valamiben, akkor jön a "hogy lehettél ekkora ostoba, miért döntöttél így, miért nem kérdeztél meg engem, az idősebbet/tapasztaltabbat/aki jobban tudja"?

2023. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ahol a gyerek nem válik le érzelmileg is 18-20-22 éves kora körül, na ott igen, sűrűn ez a helyzet.


Valahol megértem a szülőt, mert sok gyerek már kvázi önálló 20-onévesen, de pl öcsémen látom, 28, otthon él, és igénye sincs az önállósodásra, mert "elkényeztették". Ennyi a nagy indok.


Én 22 évesen elmentem otthonról, részben a családom általi vegzálás miatt, részben meg mert nem akartam a gyerekszobámba vinni a barátnőket.

2023. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Ilyenkor a szülőt kell megnézni.

Egyik oldalról az ilyen gyerekek szüleire valóban jellemző a mindenki hülye, csak én vagyok helikopter hozzáállás. A gyerek meg ebben nől fel és azt mondja, hogy akkor minek menjek el innen hülyék közé. A szülő meg ráerősít, mert amikor a gyereknek az első önállósodási szárnypróbálgatásai vannak, teljesen mindegy mit talál ki, megmondják neki, hogy az ötlete baromság és meg ne próbálja. Aztán csodálkoznak ha később már nem is próbálkozik.


A másik eset meg, amikor a szülő maga függ érzelmileg a gyerektől, mert amúgy magányos lenne, vagy mert nem akar ketten maradni egy csapnivaló házasságban. Ilyenkor apró kis érzelmizsarolás megy arról, hogy "nem hagyhatsz itt egyedül" meg "minek költöznél el, ha itt megvan mindened".


Az is jellemző ezekben a családokban, hogy minden mélyebb beszélgetést elutasítanak.

2023. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9


Tökéletes válasz.


Az utolsó mondat kifejezetten igaz.

2023. máj. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!