Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyíregyháza lakosságának...

Nyíregyháza lakosságának körülbelül mekkora része roma származású?

Figyelt kérdés

Első sorban a helyieket kérdezném, vagy olyanokat akiknek van kötődése a városhoz. Hasra ütésre én se tudnám ezt a kérdést megválaszolni, ha pl. Szombathelyre vonatkozna.


Szóval az itt élőktől kérdezném, illetve, hogy melyek azok a városrészek (pl. Borbánya, Kertváros) ahol kevesebben vannak, vagy civilizáltabb hátterűek?



2023. máj. 11. 15:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%
60% roma
2023. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
25%
kb 10%
2023. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
37%
Az a megye elesett. Nyíregyházánál vége a civilizációnak. Ez igaz mondjuk Hajdúra és Borsodra is...
2023. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Töltöttem hosszabb időt itt az elmúlt időszakba és ismerősök, rokonok is élnek itt.


Én úgy becsülöm, hogy nagyjából 20-30%-a biztosan cigány, ha hozzávesszük azokat akik kulturálisan ehhez a társadalmi körhöz integrálódtak akkor fixen megvan a 30.


Ha csak abból indulunk ki, hogy délután 4 körül milyen a belváros színezete.

Délelőtt túlnyomórészt csak cigányokat látok a belvárosban, de ennek elég értelemszerű oka van. :/


De azért érdekelne, hogy akik tősgyökeresek itt; azok hogy látják ezt a kérdést.

2023. máj. 11. 15:41
 5/41 anonim ***** válasza:
10%
70 minimum
2023. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
75%
Kedves kérdező! Helyi lakosként a következőket tudom mondani. Nyíregyháza lakossága körülbelül 115-120 ezer fő, 30% Roma nem lakik a városban. A délelőtti és délutáni sávokat én is megfigyeltem, de ezek az emberek nem a városban laknak, hanem a környező közelebbi és távolabbi településekről jönnek be munka, iskola, vásárlás, akármi miatt. 2011-es népszámláláson 2208 fő vallotta magát cigánynak, ha ez a szám most legyen bumm 5000 fő, akkor is csak 4,3%. A körúton belüli részen és a belvárosban biztosan kevés a ténylegesen itt élők száma. Egy nyíregyházi lakás árából (25-30millió) egy rosszabb településen két-három házat is tudsz venni, nehéz a "bekerülés" a városba, a bérleti díj is magas. Akiket látsz nagy számban, csak bejönnek a városba és hazamennek. Ha elmész például Nagycserkesz, Tiszavasávri, Tiszadata stb., ott viszont már helyi lakosokat látsz többségben.
2023. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
65%

A cigányok nagy része szegregáltan él egy peremterületen.


Ebben a 2019-es absztraktban 8%-ot írnak, azóta a Keleti lakótelep nevű gettó megszűnt, és átköltöztették őket a Huszár telepre:

[link]

"„A kb. 120 ezer fős városban a cigány népesség becsült aránya 8 százalék, negyedük a Huszár-telepen él"

2023. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi 2 kommentet!


Viszont reflektálva, ha 2011ben 2208 fő vallotta magát cigánynak, abba azt is számoljuk bele, hogy sokan be sem vallják. Tehát az 5000 fő bőven reális lehet már akkorra vonatkoztatva.

Azóta gyorsan de elrepült, 10 év.

Egy cigány családnak legalább 4 gyereke van, és akik 2011ben voltak pl 10-12 évesek ma már nagyrészük szülő lehet. Tehát azt gondolom batran lehet 4-es szorzóval mérni. Ez alapján minimum 8000 (ha elfogadjuk a 2000et); maximum 20.000 (ha az 5000et fogadjuk el 2010es real adatnak)

Így azért közelít a 10% vagy afelletti értékre.


Viszont amit az agglomerációról,

lakásárakról meggyőző.


A férjemmel szeretnénk ebben a városban felnevelni a gyerekeinket, de egy kulturált, polgári környezetben.

A Kertváros mennyire tekinthető még ilyennek?

2023. máj. 11. 19:03
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
Nyíregyen élek 9 éve. Nincs több cigó, mint Pécsett. Persze itt is vannak no go zónák pl Guszev, ahol kb 98% az arány. Borbánya jó környék, de a városszéli újépítésű részeken se látni. Amúgy akiket a városban látsz legtöbb roma inkább környékbeli településekről ingázik. A Tüzér utcai gettót is felszámolták , kb a Guszeven (Huszártelepen) van a legtöbb.
2023. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%
én úgy tudom Szabolcsban sem egységesen vannak sokan, hanem elszórtan 1-1 területen. pl. azt több embertől hallottam megerősítve, és magam is tapasztalom hogy Nyírbátorban elég sokan vannak
2023. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!