Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érezte már azt,hogy mű...

Más is érezte már azt,hogy mű életet él?

Figyelt kérdés

Nehéz ezt megfogalmazni,mintha a saját életem nem lenne a kezemben,mintha nem én alakítanám a sorsomat.


Jó családba születtem,szüleimnek saját sikeres vállalkozása van.

Nem akarom magamat sajnáltatni vagy "dicsekedni" de ezt muszáj kiírnom magamból.


Középiskolásként fizették a szüleim a jogsimat autót vettek nekem, érettségi után lakást kaptam,fizetik a lakás fenntartását,egyetemre járok fizetik az egyetememet is.


Egyetem mellett a családi vállalkozásban dolgozok heti 20 órát.

Az adminisztráción, dolgozok az irodai adminisztrátor mellett,igazából mint egy "aktatologató".


Kíváncsiságból nem mentem be az irodába 2 egymást követő napon, harmadik napon apu felhívott,hogy ennek mi az oka?

Megmondtam neki,hogy épp sok volt a beadandó az egyetemen.

Mondta,hogy akkor jó persze,de azért jövő héten menjek be.

Szóval még ennek se volt semmi következménye.


21 leszek mostanában megszerettem a horgászatot,és a névnapomra vettek nekem a szüleim egy horgásztó mellett egy horgászházat stéggel együtt.



Néha rendesen üvölteni szeretnék,hogy ez nem normális dolog.

Mármint nagyon hálásnak kéne lennem,de ez nem normális dolog szerintem,hogy semmiért nem kell megküzdenem az életben .


A legtöbb haverom,volt osztálytársam elhidegült tőlem

mert míg ők megszakadnak a munkába hogy elérjék amit akarnak,azt láthatják különben jogosan hogy én csak úgy megkapom azt amiért ők keményen küzdenek.


Pedig én ugyanaz az ember vagyok aki régen.

Mégis a régi barátaim elhidegültek tőlem és a mostani szaktársaim is távolságtartóak velem.


Teljesen úgy érzem,hogy mintha egy mű/kirakat életet élnék ami nem valós.



2023. máj. 19. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lépj ki a családi vállalkozásból, fogd a megtakarításod amid most van és teszteld le, mennyire tudnál ilyen jelentős családi támogatás nélkül boldogulni.

Akkor talán majd igazinak fogod érezni az életed.

2023. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából azt kellene tennem.

A családi vállalkozással én értem,hogy az a céljuk,hogy lentről kezdve belelássak a folyamatokba és idővel akár át is venni

2023. máj. 19. 16:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De ez egy szüleid által kikövezett út a számodra. Ami mögött nyilván jóindulat van, de ez nem feltétlenül a te utad.

Valaki képes élvezni ezt a fajta kényelmet, valaki viszont az önállóságért cserébe lemond róla, hogy maga harcoljon meg érte.

2023. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen pontosan,én érzem mögötte a szüleim szeretetét jóindulatát,"hogy nekem egyszerűbb legyen az élet"


De ahogy mondod ez lehet nem az én utam.

Első lépésként vissza fogom adni a szüleimnek az autót,hogy amíg nem tudok saját erőből megvenni egyet és fenntartani egyet addig nekem nem kell.


A busz és a bicikli megfelel nekem

2023. máj. 19. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó lépés. Nem lehetett könnyű meghozni.
2023. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy ideje már érlelődött bennem az elhatározás.

Csak ez is olyan,hogy egy ajándékot visszaadni,olyan kellemetlen lesz,de mindenképpen visszaadom az autót.

2023. máj. 19. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg a szüleid ennyire odavannak érted, addig aligha fog valami változni. Szerintem jófej szüleid vannak, ezért én nyugodt szívvel elmondanám nekik, hogy ez egy probléma neked. Szerintem könnyen ki fogják találni, hogy mire van szükséged.


Én többek közt ezért sem fogok sose ingatlant venni a gyerekeimnek, jó helyen tanultak, jól keresnek, kapnak támogatást, de nem kapnak meg mindent, mert akkor nem fogják az életüket értékelni.


Nehogy megbántsd a szüleid azzal, hogy visszaadod az autót. Szerintem fontos lenne, hogy beszélj velük erről a problémádról.

2023. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én szívesen cserélnék veled. :) Egyébként mindenkinek a maga problémája van meg. Másnak meg az a baja, hogy a szülei semmiben nem támogatják, és ezért érzi rosszul magát.
2023. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!