Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Görgettem az itteni kérdéseket...

Görgettem az itteni kérdéseket és láttam hogy a medve észrevételenél a Bükk kamerázva volt. Csak kiváncsiságből kérdezném a kisebb erdők belseje is kamerázva van? Mint például egy parkhoz kötött kisebb erdő?

Figyelt kérdés
A kis erdő megközelítésénel nincs tábla vagy megjelölt szöveg a kamera biztositasarol.

2023. máj. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha be van kamerázva, az sértheti a kirándulók személyiségi jogait, ugyanis, hogyha nem tudnak a kameráról, akkor nyilvánvalóan nem járultak hozzá ahhoz, hogy felvétel készüljön róluk. Gusztustalan, hogy minden be van kamerázva már...
2023. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vadkamera simán lehet bárhol feltéve..
2023. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En sem gondolom hogy lenne kamera ott mivel tenyleg egy pici erdoreszrol van szo ami egy kis parkhoz van kötve , köszönöm a válaszaitokat
2023. máj. 27. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincsen egy parkhoz kötött kisebb erdőben VADkamera. A VADkamerának - mint nevében is benne van, nem az a célja / feladata, hogy az embereket negfigyeljék, hanem hogy a vadakat figyeljék. Parkok melletti kis erdőben pedig nem vadásznak, mert az rendkívül közel van a lakott területekhez.

Nem vagyok vadász, sem erdész, csak a logikát használom. És nem Kínában vagyunk, ahol a megfigyelésen van a hangsúly. Ott esélyesnek tartom, hogy lennének kamerák erdőkben (legalább a járható ösvényeken).


Természetesen a kameráknak van hasznos oldala (egy balesetnél ki volt a hibás; lopások, rablások betörések elkerülése; tolvajok, rablók, betörők, szökevények, agresszív viselkedésű emberek, ittas emberek stb. felismerése stb.). Ugyanakkor az emberek jogosan tartózkodnak tőle. Nyilván vannak biztonsági kamera felvételek youtube-on, nyíltan feltéve úgy, hogy valószínűleg meg se kérdezték azokat, akikkel az esetek történtek, de felteszem a kérdést: ki fog Téged (ezalatt minden olvasót értek) felismerni és visszaélni bármivel, amit lát a kamerán? A kamera mögötti embereknek nem az az életvitelük, hogy az ismerőseiket fürkésszék és közzé tegyenek róla valami megszégyenítő dolgot. Ha te monitor néző munkát végeznél, ugye te sem azért mennél oda, hogy fürkészd az ismerősöket? És nem "csorogna a nyálad" azért, hogy láss egy ilyen esetet. Másrészt pedig nem mindig van olyan szögben az ember, hogy felismerhető legyen. A mellette lévő kamerákhoz pedig valószínűtlen, hogy hozzá tud férni (mert nem sok kamera kapcsolódik 1 céghez), hacsak nem rendőr vagy hatósági személy valaki. De ugye a rendőrnek vagy hatósági személynek sem ez az élete, nem ezért lett ő rendőr vagy valamilyen hatósági személy. Nyilván megeshet, hogy pont téged meglát egy ismerősöd (és fel is ismer) egy megszégyenítő helyzetben. De mekkora ennek az esélye? Hány ismerősöd dolgozik kamerák nézésével? Mellesleg nem valószínű, hogy egyszerre 1 kamerát néznek, hanem 4-6-8 vagy ki tudja, hogy hány kamera képét kell nézni.

Én is a kamerák ellen vagyok ilyen tekintetben, de a valóságot figyelembe véve a valószínűsége iggggen kicsi, hogy téged valaki felismer és pont akkor történik veled valami megszégyenítő dolog. Ha viszont az életviteled olyan, akkor nem kell rajta csodálkozni, hanem meg kell változni.


A VADkamerának tehát a vadállatok megfigyelése a cél. Elsődlegesen gondolom azért, hogy a különböző állományok (vaddisznó, szarvas, másutt medve stb.) létszámát valamelyest meg tudják becsülni, illetve azt is lássák, hogy éppen melyik kamera közelében vannak, hogy akkor valószínűleg nem feleslegesen mennek egy ahhoz közli leshez, hanem oda mennek, ahol tudják, hogy ott vannak / voltak például múlt éjjel. Ezenkívül nem lőnek ki minden állatot, például az anyákat, akik a kicsinyeiket éppen nevelik és még nem képesek önálló életre, egyrészt anyatej, másrészt termet, harmadrészt tapasztalat hiánya miatt sem (mármint ezt a magára maradt kicsinyekre vonatkozólag írom). A vaddisznókról többször úgy hallottam, hogy ahol élelmet találnak, az esetek többségében napokig ugyanott maradnak. Nyilván kell a nyugalom feltétele is. Nem csak az állat, hanem az ember is így viselkedik: ha 20 méterre van étel, akkor miért mennél el 500 m-re ugyanazért? Legkisebb energiabefektetést nézik elsődlegesen, mint mindenki (állat, ember, növény) erre törekszik.


Ha mégis valaki fürkészi a parkokhoz tartozó kis erdőt, és találna kamerát (amire alig adok esélyt (számokban mondjuk 0,01%-ot)), akkor azt vélhetően biztonsági okokból tették (vagy valaki magánszemély szeretné megfigyelni az embereket, de akkor hamarosan őt fogják figyelni) fel, mert például arrafelé gyakoriak a lopások vagy kutya támadások.

2023. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!