Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bajaz, ha én szándékosan...

Miért bajaz, ha én szándékosan nem akarok szép lenni?

Figyelt kérdés

Sokan piszkálnak a közvetlen környezetemben, hogy ezt meg azt kéne csinálnom, hogy jobban nézzek ki. Stílusos ruhákat, sminket, fazonra nyírt frizurát kellene hordanom. Járjak manikűröshöz, szedessem a szemöldököm stb. Egyiket sem akarom. Sem most, sem máskor. Én megfelelek így magamnak. A páromnak is. De a rokonok, a kollégák és más ismerősök is mindig azzal jönnek, hogy olyan szép lennék, ha ezeket csinálnám.

Itt most nem az a kérdés, hogy foglalkozzak e velük, hanem az, hogy szerintetek nekik az miért baj, hogy én nem vagyok szép.



2023. máj. 28. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszik, hogy úgy boldogabb lennél, ezért segítő szándékból adnak egyébként tök bunkó tanácsot (ki mond olyat valakinek, hogy "szép lennél, ha..."?!) Szomorú vagy nem ezt kijelenteni, de szerintem az is egy kézség, hogy felfogjuk, hogy ami minket boldoggá tesz, nekünk fontos, az másnak nem számít, mert nem vagyunk egyformák, és ez a kézség sok emberből hiányzik.
2023. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg idegesito, hogy beleszolnak. Tapintatlansag is amugy. Raadasul husz evvel ezelott szepnek tartott volna epeszu ember fotoshop snapchat filter arc nelkul is.
2023. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Senior Séf ***** válasza:
62%
Megmondom, mi a bajuk, kérdező. Az, hogy ez az egy életed van. És az ember tegyen meg magának mindent, amire képessége/lehetősége predesztinálja.
2023. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as, ezzel azt mondod, tegyek meg olyan dolgokat, amiket nem szeretnék, és nem is esnek jól, csakmert mások szerint meg kellene tennem?
2023. máj. 30. 17:07
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
34%

"tegyek meg olyan dolgokat, amiket nem szeretnék, és nem is esnek jól,"

A felnőttek élete nem fenékig tejföl. Naponta meg kell tennünk olyan dolgokat, amik kívül esnek a komfortzónánkon.

"csakmert mások szerint meg kellene tennem?"

Szereted a párodat? Ha szereted, nyilván mindenből a legjobbat akarod adni neki. Jelen pillanatban a legjobb vagy? Vagy tudnál jobb, szebb lenni? Igen, könnyűszerrel. Mégis megelégszel azzal, hogy egy félember szerelmét adod neki. Tehát nem mások miatt kellene megtenned, hanem kettőtökért, azaz végső soron saját magadért. Olyan ez, amikor az ember minden reggel felhúzza a futócipőt, pedig qurvára tele van vele a bugyra, és sokkal fényesebben is el tudná tölteni azt a félórát.

Én elmúltam 60, kérdező.Nem És sok minden, tőlem távol álló dolgot meg kell tennem, ha a szerencsésebb génekkel született, az élettől kevésbe viharvert feleségem mellett ki akarok nézni. És ez neki fontos, mert kiöltözve ápolatlan benyomást kelt egy tollahullott öreg csóka. Nem győzi elhessegetni a fiatal kanokat, akik azt hiszik, hogy nem én kellek neki.

2023. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Igazuk vagy, igénytelen vagy. A párod is igényesebb csajokrol álmodik! Vedd már észre magad!
2023. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
#5 Egy egészséges párkapcsolat baromira nem így néz ki. Csak hogy egy példát mondjak, az én páromnak pl kifejezetten egyszerű, mondhatni "praktikus" stílusa van, általában farmerban és egy sima pólóban van, és sosincs borostája mert nem viseli el az arcán a szőrt. Dögösebb lenne, ha minden nap ingben, vagy öltönyben, bezselézett hajjal, és borostával vonulgatna nekem? Biztosan. De a világért sem kívánnám, hogy így nézzen ki, mikor tudom, hogy mennyire kényelmetlenül érezné magát. Így is nagyon kívánatosnak találom, és mindketten jól érezzük magunkat. Szerintem egy egészséges kapcsolatban sosem kell kényszerből tenned olyan dolgokat, amiktől kényelmetlenül érzed magad és egyébként soha sem tennéd meg.
2023. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert a szépség hatalom.

Csak jót akarnak Neked.

De természetesen ez mindig is csak a Te döntésed lehet.

2023. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Fogadd meg a tanácsukat. Úgy biztos mások is jobban éreznék magukat veled!
dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, akárhogyis érzik magukat, az az ő dolguk. És nekem nem célom, hogy mások jobban érezzék magukat a külsömtől.
dec. 5. 16:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!