Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Páran minek kötekednek a...

Páran minek kötekednek a helyesíráson?

Figyelt kérdés

Sokszor látni egy-egy kérdésnél amiben oké elírnak valamit, vagy épp kevésbé magyarosan fogalmaznak meg valamit, de amúgy 100%-ban érthető mi a kérdés, amit az is mutat, hogy általában van már sok a kérdésre érkező válasz.

Aztán valaki feltűnik aki persze a kérdésre nem válaszol de nekiáll beszólogatni, meg kijavítgatni a kérdező hibáit.

Rosszabb esetben meg még valaki ezért beszól neki, vagy épp lepontozzák nullára, aztán akkor meg még neki áll feljebb a dolog, onnan meg teljesen átviszi a kérdés témáját az ezen való vitatkozásra.


Csak mellékesen meg kérdést lehet jelenteni azért ha olvashatatlan szinten sok benne a hiba, és gondolom ilyenkor jelzik a kérdezőnek, hogy írja ki újra vagy kijavítják, ha tudják.


De mit élveznek ebben egyesek, hogy belejavítgassanak, vagy ezzel próbálják mutatni hogy ők bezzeg kívülről tudják a helyesírási szótárat?


2023. máj. 30. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz kérdés. Amikor egyértelmű, hogy véletlen elütésről van szó, akkor én is nettó kötekedésnek tartom a beszólogatást.


De amikor valaki olyan helyesírással ír ki egy kérdést, hogy sikítófrászt kap az ember, akkor azért valahol megértem ha kijavítják. Aki kérdést tesz fel, próbálja már értelmesen, tagoltan és többé-kevésbé helyesen kiírni, amit tudni szeretne. Ennyire legyen már igényes egy felnőtt ember szerintem.


Abban igazat adok neked, kérdező, hogy az nem mindegy, milyen stílusban jelzi az ember az elfogadhatatlan helyesírást.

2023. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Én csak akkor szoktam szóvá tenni, ha pl. a Politika rovatban valamelyik kérdező, vagy kommentelő birkázza, idiótázza, vagy egybitesnek nevezi a politikai ellenfeleit, miközben ő maga olyan gyermeteg helyesírási hibákat vét, amellyel általános iskola 3. osztályban is megbuktatnák...
2023. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Igénytelen, buta emberekkel nem érdemes semmilyen kapcsolatba kerülni, még kommentelni sem.

"..kívülről tudják a helyesírási szótárat?"

Ez nem igaz, hanem az általános iskolai anyagot elsajátították. Aki erre nem volt képes arra nem fecsérelek időt.

2023. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%

nemtudom...engem is mindgi szetszednek itt az emberek.

Es akkor meg meg jobban kikapok hogyha kontralok...hogy hat magyarul irok itt es magyarok a szuleim de Budapesten angol suliba jartam illetve kulfoldon tanultam tovabb szoval sosem voltam magyar suliban. Ez van. Attol meg elvegeztem egy egyetemet hogy nem irok helyesen magyarul.


es ha aztan azt merem mondani nem elek magyarorszagon...na akkor aztan vegleg megutal itt mindenki :-D ... akkor mia fenet keresel itt...mimimimi blablabla..


hat talan egyszeruen imadom magyarorszagot es haza huz a szivem es ha mar melo miatt nemtudok sokat jarni akkor forumokon olvasgatok beszelgetek.


en mindenkepp nem kotok bele senkibe itt aki hibazik

2023. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Én nem a hibázásról beszéltem, hanem a tudás hiányáról. Mert egy-két betűt el lehet klimpírozni, de értelmetlen kérdést feltenni, rossz helyesírással alacsony színvonalra utal. Ez pedig a Gyak.-on nagyon gyakori.

4# Te kívétel vagy, ilyen múlttal.

2023. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

#4 Ékezetek nem az ördögtől vannak... Meg a shift billentyű is ugyanott van minden billentyűzetkiosztásban, szó elején tessék bátran használni!


Ven áj tájp in inglis, áj júz di inglish szpelling. Ezért nem mentség a "külföldiül tanultam, külföldiül élek" védekezés, amikor számonkérik valakin az ékezetek használatát. Merthogy írhatnám az angol szövegemet magyar fonetikus átírással, csak épp a célnyelven nem értenének meg. És hát sajnos a magyarban vannak ezek a fránya ékezetek...


A kérdésre válaszolva meg: ha csak 1-2 elütés, azt nyilván intelligens ember nem teszi szóvá. Ha érezhetően az autocorrect szabadult el, azt esetleg igen, mert akkor a szöveg írója nem olvasta vissza az irományát menet közben sem. (Hova siet? Ha nincs ideje, ne írjon, ha van ideje, legyen gondja a szövegére!)


Aztán vannak a korosztályt jelző hibák, például ha látom, hogy "megtudom mondani", "Eltudja valaki magyarázni?", akkor szinte biztos, hogy az illető 30 év alatti. Nem tudom, miért nem tudták a magyartanárok egy idő után ezt ugyanúgy megtanítani, mint a korábbiaknak. Nem olyan nehéz ez!


És aztán jön még a kiejtés szerinti írás, ahol a kiejtés a "bangárgya" (bankkártya) szintjén van, ötletszerű az ékezethasználat, írásjelek tejes összevisszasága, viszont felkiáltójelből jó sok, akárcsak a mondatvégi hárompont... Erre mondjuk én is hajlamos vagyok, na mindegy... Ja, és a nagybetűs Én! Én, Én, Én... Édeslyézus, nehaggyá' el!


A helyesírás olyan, mint a rendszeres zuhanyzás. Akinek alap, az borzasztó zavarónak érzi, ha szembetalálkozik valakivel, akinek ez nem természetes.

2023. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Sok embernek van kommentkényszere.
2023. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%
Olyankor azt hiszik, most végre nagyon okosnak látszanak. De minek? Ki nem sz@rja le?
2023. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Mert ha valaki azt szeretné, hogy emberek válaszoljanak a feltett kérdésre, minimum meg kellene tisztelni őket azzal, hogy normálisan van feltéve a kérdés, ez ilyen egyszerű.


Utcán is, ha odamész valakihez, nem úgy kérdezel, hogy mi van öreg bazze lökjed az időt...


A stílus maga az ember, szokták mondani.


Semmi baj azzal, ha valaki nem tud írni, akkor nem kell emberek elé odaszemetelni az interneten, ez ilyen egyszerű. Pláne, ha még erre ráadásul nem bírják elviselni a jogos kioktatást, na az a vicc maga.


Persze most én sem apróbb elütésekről beszélek, bár szerintem ha nem egy a4 es oldal van kiírva akkor apróbb elütés sem megengedett. Ne már, hogy 20-50 nyamvadt szót ne tudjunk leírni helyesen, ami meg is marad... Nem egy nagy elvárás, meg magas szint azért.


Emberek meg válaszoljanak a kérdésre, mikor a kérdező annyi energiát sem fektetett bele, hogy átolvassa a nyamvadt kérdését, hogy helyes legyen. pfff

2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
AZért mert így tud csak lenézni téged, és gyáva bevállalni hogy igazad van.
2023. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!