Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek azért ha egy...

Megbüntethetnek azért ha egy rosszakaró volt osztálytársam előtt direkt elszólom magam hogy elvették a jogsimat és úgy vezetek?

Figyelt kérdés

Egy olyan embert kell elképzelni aki mindenért IS képes feljelenteni a másikat..

Két haverom lakik abban a városban ahol ő is és az egyik haverommal némileg jóban van ezért néha ő is oda szokott jönni ahol mi is vagyunk. Haverjaim sem nagyon csípik, inkább csak eltűrik.


Szóval, haverokkal megbeszéltük hogy ezzel fogjuk szívatni, így még jó múltkorában direkt amikor ő is a közelben volt egyik haveromnak mondtam hogy pl.: "Már csak fél év és visszaadják, addig meg úgy sem állítanak meg, majd figyelek. Meg ehhez hasonlók. 😅

Egyszer oda is jött megkérdezni hogy "Te jogosítvány nélkül vezetsz??" Erre mondtam váll vonva hogy "Nem azzal megy!" :D

Aznap hazafelé (meg két nappal később úgyszintén) le is villogtak a rendőrök, igazoltattak meg szondát is fújattak, de nyilván minden rendben volt.


Azóta háromszor találkoztam ugyanígy ezzel az ismerőssel, és valamilyen formában mindig kérdezi hogy "Nem voltak rendőrök?" Én meg minden alkalommal azt mondom hogy "Nem! erre nem szoktak lenni, pláne nem ilyenkor este" Meg hasonlók.. Látni kéne az arcát.. 😅😅

Útóljára (este így más nem látta) egy sörös dobozzal a kezemben szálltam ki az autóból, majd előtte dobtam ki a kukába.. :D (Otthonról vittem)


Tuti hogy aznap is felnyomott :D bár érdekes hogy aznap nem állítottak meg, lehet hogy megelégelték a jelentgetéseit.. 😄



Poénnak jó, de amúgy lehet nekem ebből bajom?


2023. jún. 10. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem lehet bajod ebből.
2023. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért egy "felnyomás" a rendőrség felé nem így megy, azt remélem tudod, hogy valami bohóc betelefonál, hogy egy másik bohóc ittasan vagy jogosítvány nélkül vezet és a rendőrök direkt kifigyelik az illetőt és direktbe többször is megállítják..


Számos ponton bukik el a sztori, persze lehet csak épp a véletlen műve, hogy megállítottak. Az ismerősödnek ehhez semmi köze, az fix.

2023. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Akkor ahhoz nagy véletlen kellett, mert arra tényleg nagyon ritkán szoktak lenni.
2023. jún. 10. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha igaz, hogy feljelentett és emiatt lekapcsoltak, majd minden rendben volt, akkor az hamis vád a rosszakaródnál. Akkor fussunk neki még egyszer. Felébredtél az álmodozásból?
2023. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a rosszakaró ismerősöd ugratása amúgy jó dolog lenne. De ha ennyit tudsz felhozni ellene, akkor ő nem rosszakaró, hiszen a tudomása szerint egy alkesz vagy, akinek nincs jogsija, így járkálsz az úton, mindenkire veszélyesen. Teljesen normális, hogy ezért feljelentést tesz. Rendes közösségekben ez így megy, hogy a veszélyes elemejet kiutáljuk magunk közül, ellehetetlenítjük őket, stb...


Szóval ha akarod bactatni őt, akkor inkább olyan okot találj, ami tényleg nem normális, illetve ne foglaljon le miattad hatósági szervet. Van a rendőröknek jobb dolguk is, mint kamuriasztásokra ugrálni.


Tehát míg a helyzetkomikum tényleg mulatságos, addig a teljes valós kép inkább elkeserítő, rólad.

2023. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!