Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Luxus lett a kávékapszulás...

Luxus lett a kávékapszulás kávé fogyasztása?

Figyelt kérdés

Több helyen olvasom, ahol az infláció/spórolás a téma hogy többen említik elhagyták a kapszulás kávét.


Én a piacról szerzem be, van hogy találok közeli lejáratút 6-700 ft/doboz vagy max 1000ft-ért, ami elég nekem 4 napra.



Tényleg luxus lett?


Ma vettem akciós almát, 399ft/kg

4 közepes méretű volt 400ft. 100ft darabja, akkor az akciós alma is luxus lett?



2023. jún. 15. 14:17
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
91%
Ennyi erővel minden luxus ami nem a konkrét életbenmaradáshoz kell.
2023. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valami "nem luxus", hogy mutatsz valami teljesen más dolgot (mondjuk gyümölcslevet, cigit vagy fagyit), ami drágább mint egy kapszula, és akkor elégedetten hátradőlsz, hogy milyen jól érvelsz. Ennyi erővel egy 4 millió forintos laptop sem luxus, mert egy Dacia Logan drágább? A Dacia Logan pedig nyilvánvalóan nem luxus. :)


Ha egy kávézóban elfogyasztott kávé árához nézzük, akkor valóban nem drága, sőt ölcső a kapszulás kávé. Ha azonban nem a leghitványabb kapszulákat választod, hanem a normális minőségűeket, akkor elképesztően drága az összes otthoni alternatívához képest.

Nem véletlenül ilyen olcsók a kapszulás gépek a többi típushoz képest. Egy automata kávéfőző, ami szemes kávéból készít kávét, nagyjából 4-5-6x annyiba kerül, mégis 1, de maximum 2 év alatt visszajön az ára (attól függően, hogy mennyi kávé fogy a háztartásban), kávéfőzőt pedig nem 1-2 évre veszel. Innen nézve bizony drága dolog a kapszulás kávézás.

Másrészt valódi luxusnak sem lehet nevezni, mert csupán egy pár ezer forintos extra kiadás, mondjuk egy karos vagy automata kávéfőzőhöz képest. A közbeszédben ugyanakkor sokszor mondják olyan dolgokra is, hogy "luxus", amik rossz ár/érték arányúak, vagy csak szimplán pazarlóak. Ezért is szokták a cigizést vagy az autó fenntartást is luxusként emlegetni bizonyos kontextusban. A kapszulás kávé is így lesz "luxus", ugyanis ha az ember összeszámolja azt a havi 3-4-5 ezer forintot, amit erre költ pluszban, akkor éves szinten csinos kis összeg jöhet össze (pl. mondjuk 3 év alatt csak ebből már egy korrekt telefon ára összejöhet).

2023. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
en nem otthon elek, tobb alkalommal ittam capsulas kavet , de nekem nem izlik. a baratnomek azt isznak kiprobaltam naluk tobb valtozatot is en sokkal jobban szeretem a kotyogoban fozottet orolt kavebol, de a kedvencem a Moccana nescafe. ui. meleg eghajlatu orszagban elek es magas a vernyomasom is igy a kotyogos eros kave csak ritkan van nalunk.
márc. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
És még környezetszennyező is. Rengeteg szemetet termel.
márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Nekem nem luxus, de én (itthon) csak napi egyet, ritkán kettőt iszom és megvagyok az 1300 Ft/16 db-os aldis, tescos kapszulával. Mondjuk utóbbiakat nem a spórolás miatt választom elsősorban, hanem mert a sima espresso kategóriában számomra a majdnem duplaennyibe kerülő Nescafé nem tud többet nyújtani. Amúgy újratölthetőt tervezek venni, egyrészt mert pl szeretem a Cafe Frei őrölt kávéját, vannak ízek, amikből nincs kapszula, másrészt meg tényleg sok szemetet termel, a használt kapszula folyik, büdös, macerás tárolni (legalábbis a Dolce Gustót).

Ahol viszont elfogy napi 4-5 adag kávé vagy még több, ott már az olcsó kapszula is komoly tétel. Pl amíg otthon laktam, apukám egymaga megivott naponta 3-4-et, én kettőt, anyukám egyet, ez alsóhangon 6 kapszula egy nap, még az olcsó 16 db-os sem elég 3 napig. Még ha csak 1000 Ft egy doboz, akkor is ez heti minimum 2 ezer, havonta 7-8. Ez nem mindenkinek fér bele, ha van olcsóbb alternatíva, nem beszélve megint csak a sok szemétről. Amúgy az automata gép szerintem sokkal finomabb kávét főz.

márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!