Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez lehetséges vagy lehetetlen?

Ez lehetséges vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés
Régen jól beszéltem angolul. C1-es szintén, azonban 4 évig nem használtam aktívan és leromlottam B2-es szintre kb. Most egy munkalehetőség miatt vissza kell fejlesztenem a tudásom kb 3 hónapom van rá. Ha újra elkezdek napi szinten több órát foglalkozni vele, van e lehető arra h ennyi idő alatt újra C1 legyek? Nem most tanulnám először ezeket a dolgokat, hanem újra átnézném.

2023. jún. 17. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Nem, szóval ne is próbálkozz vele.
2023. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg, ha nagyon masszívan csinálod akkor megvan rá az esély. Meg egyszer régebben már tudtad, és nem újjonnan tanulod meg hanem "feleleveníted", és ha valamit egyszer megtanultál, akkor könnyebb újra megtanulni
2023. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
79%
If you practice a lot every single day, it's possible to do it.
2023. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha a napi több óra csak napi több óra sorozatozást jelent, akkor nem!


Az aktív készségeidet kell visszatornázni C1 szintre, tehát beszélni és írni kell sokat. Sokat! "Átnézni" dolgokat is nyilván hasznos lesz, de még az is kevés, mert az úgy még mindig csak a passzív tudást teszi rendbe. Muszáj aktivizálni is.

2023. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

En regen utaltam az angolt, mert nemetes szerettem volna lenni eredetileg. Nem is hasznaltam es ha egy turista megkerdezett, csak makogtam.

Aztan eletem parjaval talalkoztam Budapesten. Angol raadasul. Nagyon rovid ideig verdestem frusztraltam es nyitogattam a szotart. ( Okostelo elott.) Hirtelen olyan tudas kelt eletre, amirol azt sem tudtam, hogy valaha tanultam. Mintha fiok melyen lapulo fuzetek nyiltak volna ki az agyamban. Mindez napok alatt tortent.

Ez ha lassabb is, de ha egyszer hasznaltad is, van minek elojonnie.

2023. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!