Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Temetés időpontja kérhető...

Temetés időpontja kérhető vagy ki szabja meg?

Figyelt kérdés
Mivan akkor, ha én külföldön vagyok egy adott időintervallumban, de szeretnék ott lenni az illető temetésén? Ki szabja meg, mikor temetnek valakit?:/
2023. jún. 24. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A család megegyezik a temetkezési vállalkozóval.
2023. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Lemondod a nyaralást ha nagyon muszáj
2023. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A temetés ideje egyrészt függ attól, mikorra van szabad idöpont, másrészt meg a hozzátartozóktól, elsösorban aki a temetést intézi, az választ a lehetségesn idöpontok között.

Ha tudod, mikor nem tudsz ott lenni közöld azzal, aki az egészet rendezi, úgy figyelembe tudja venni (ha akarja)

2023. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2, azért ez nem olyan egyszerű. Sokszor a halál miatti teljes visszatérítés közeli hozzátartozó halála esetén van. Ha nem anya-apa-tesó esetleg nagyszülő hal meg, akkor sima lemondásnak számít. Sima lemondás szerint meg nem mindig teljes visszatérítést kapsz, az is előfordulhat, hogy semmit.

Az utóbbi esetében jön képbe az, hogy átrakatod az utat, de nyár van, felmentek az árak, valószínűleg a többletköltsége is magas, arról nem is beszélve, hogy hol van hely.

Én pl voltam szállodában, ahol júniusban már lehetetlen volt nyárra foglalni, mert már betelt.

A szabikról nem is beszélve, amiket sok helyen az időarány miatt előre ki kell venni, ki tudja, hol van még hely.


+ Ha konkrét dolog miatt megy ki? Pl egy koncertet nem fognak elnapolni, mert az egyik rajongónak meghalt valakije.


Szerintem nincs abban semmi, hogy rácsörög a kérdező a temetést intéző rokonra és elmondja, hogy ő x-től y-ig nincs otthon, nyaral, de ezen kívül végig itthon van és, mivel nagyon szeretné leróni a kegyeletét, tudni szeretné előre, hogy mikor van a temetés, kell e valamit intézni az utazással kapcsolatban, vagy azon kívül lesz. A rokon ha látja, hogy a kérdező tényleg menni akar és még nem választott dátumot, akkor figyelembe veszi azt, hogy a kérdező mikor ér rá.

2023. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 4. válaszoló voltam, őszinte részvétem!
2023. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

400.000 forintot fizettem be hónapokkal ezelőtt, kedves 2.! Nyilván te is zokszó nélkül lemondanád igaz?:)

Ha megoldható, szeretném úgy tervezni, hogy mindenkinek jó legyen.... Akármilyen sz@r helyzet. Ha pedig nem utazom el, az sem változtatna semmin és nem hoz vissza senkit...:(

2023. jún. 25. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!