Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Járt már hozzám hasonlóan...

Járt már hozzám hasonlóan valaki? Hogyan jutottál ki a gondolatspirálból?

Figyelt kérdés
Nagy általánosságban kérdezem, mert nem egyszer fordult már elő velem olyan, hogy egy illetővel szemben sztereotípiákat támasztottam pozitív értelemben. Egy-egy előnyös tulajdonságát kivetítettem az egész személyiségére és idealizáltam.

2023. jún. 27. 11:55
 1/6 Laylah ***** válasza:
75%
Igyekszem realistának lenni, és emlékezni arra, hogy senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hibái. Olyannak igyekszem elfogadni a másikat, amilyen ő valójában, nem olyannak, amilyen én elképzelem, amilyennek én szeretném, hogy legyen. Ez elég nehéz feladat egyébként, ha jóhiszemű az ember, mert igyekszik mindenkiben csak a jót látni, a rosszat pedig elinflálni. Szemet lehet hunyni a hibák felett, amennyiben nem zavarnak, de mindenképpen tudatában kell lenni a létezésüknek.
2023. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez akkor fordul elő ha a másik emberrel valamilyen hiányt akarsz pótolni a saját életedben.

Tehát ha azt akarod, hogy olyan legyen amilyennek megálmodtad, mert adott élethelyzetedben neked ez lenne a jó, ettől éreznéd magad jobban. Aztán persze később "jön a fekete leves", amikor jobban megismered rájössz hogy idealizáltad, ő mégsem olyan mint amilyennek elképzelted.

Úgy lehet ez ellen védekezni szerintem, hogy ha egyedül is tudsz teljes egész életet élni, nincs hiányérzeted semmilyen értelemben (lelki, mentális, anyagi, testi stb), és nem szorulsz rá arra, hogy a másikat túlidealizáld, mert ő úgy tud pluszt adni az életedhez ahogy van, a hibáival együtt. Ez az amit a mai világban elég nehéz kivitelezni.

Nagyon sokan túlidealizálják a másikat, azért is van ennyi szakítás, válás, barátságok mennek szét..... mert többet gondolnak a másikról mint aki ő valójában.

2023. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát #2, minden szavad arany!
2023. jún. 27. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A gondolatspirálból a tények mozdítanak ki. Nálam ez nem megy könnyen, de ha egyszer megtörténik, akkor reálissá válik a másik személy. Alapvetően jól gondolkodsz, hogy mindenkiről jót gondolsz, de valóban szükség lehet a módosításra.
2023. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nincs összefüggésben a hiánnyal. Alapvetően a tapasztalat irányítja, illetve az embernek van egy alapbeállítottsága. Mindkét irányban működik: ha van egy rossz tapasztalatom emberekkel szemben, akkor lehet, hogy ez a tapasztalat alapján jóra fordul.
2023. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor járok így, és szívás a vége.
2023. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!