Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon sokan megbánták gyerekvá...

Vajon sokan megbánták gyerekvállalást utólag? Ha tudsz ilyenről vagy te vagy ilyen főleg mi az oka?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 12:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Alapvetően nem bántam meg, hiszen nagyon sok örömet hoznak a családba a gyerekek, és csodálatos dolog látni őket felnőni. De kétségtelen, hogy több olyan helyzet is van, amikor könnyebb lenne gyerek nélkül. Akárcsak a saját szabadidőre gondolsz, de helyette a gyerekekre kell vigyázni vagy vinni őket valahova. És tuti nem lenne ennyi plüssfiguránk itthon :)
2023. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a szülők többsége alkalmatlan a szülőségre és nem is élvezi az idő 90%-ában. Ha nem is megbánják, de biztosan nem olyan, mint amilyennek elképzelték a dolgot. Elég kevés a jó szülő, aki nagyrészt szereti is a helyzetet és jó is benne.
2023. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Én megbántam, mert semmit örömet nem okoz, csak keserűséget és kudarcot.


(De azt továbbra sem értem, hogy az ilyen kérdéseknél miért pontozzák le az őszinte válaszomat csak azért, mert nem tetszik valakinek.)

2023. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Anyámnak 6-an vagyunk gyerekek. Nekem egyszer nyíltan kimondta, hogyha visszacsinalna egyikünket sem szulne meg. Pedig ennyi volt az egész, amit értünk tett, mert intézetbe , majd szetszorva ide-oda kerültünk. Nem fejtette ki az okát, nem is érdekel.

Nekem egy csodálatos kislányom van, ő a mindenem. Nem alszom rendesen lassan 2 éve, de minden peecet megér, és soha nem csinálnám vissza.

2023. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%
#3 miért nem okoz semmi örömöt? Nekem még nincs gyerekem, de én azt látom, hogy akiket jól nevelnek, azok már ovis korukban kedves, aranyos, nagyrészt szófogadó gyerekek, akiket szarul nevelnek, azok viselkednek úgy, hogy pokol mellettük az élet, mert akaratosak, hisztisek, de ez csakis a nevelésen múlik. Persze egészséges gyerekekre értve, egy autista gyereknél más a helyzet. Nem lehet, hogy rosszul neveled a gyereket?:D
2023. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

#5: köszi, eddig is tudtam, hogy sz*r ember vagyok, bár eléggé furcsa, hogy neked ez ekkora örömet okoz...


Mindenesetre az okfejtésed alapján le sem tagadhatnád, hogy nincs gyereked.

2023. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Metionin ***** válasza:
100%
Anyám korabeli nőktől (a munkatársai, barátnői és ő maga) mindig azt hallom, hogy ha újrakezdenék, biztos hogy nem szülnének. Akkoriban még inkább elvárás volt, magától értetődő, főleg hogy szinte mindenkinek 3 gyereke volt a szocpol miatt. A legtöbbjük gyerekei felnőttként is rájuk támaszkodnak, elvárják a segítséget, a pénzt, a gyerekeik pesztrálását stb. szóval ja, megbánták, gondolom nem erre készültek.
2023. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Jajj hagyjuk már ezt az onsajnalatot, meg,hogy mi vagyunk még a rosszak, mert leírjuk az igazságot. Senkinek a fejéhez nincs fegyver tartva, hogy gyereket kell csinálni. Ezzel csak szegény gyerekkel szursz ki, aki semmiről nem tehet. Van gyerekem, vannak nehéz napok, egyedül vagyok, a férjem egész nap dolgozik, emberpróbáló sokszor az egész, de így is újravallalnam mindennel együtt. Azért született, hogy szeressem, vigyázzak rá, boldog gyerekkort adjak neki. Soha eszembe sem jut kudarcként, gondkent rátekinteni.
2023. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Hogy annyira elviselhetetlen lett a gyerek, hogy az valami hihetetlen!
2023. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, de utcán hallottam már ilyen beszélgetést kisgyerekes anyukák közt, hogy ha újra kezdhetné nem szülne, illetve egyik nagynénémnek is volt hasonló kijelentése, neki nagyon ad-hoc lett a gyerek, nem előzte meg hosszas előkészület, átgondolás, a gyerek apja nem is él velük, nem is házasodtak össze soha. Nem volt nagy összeveszés sem, csak mindketten annyira gyermeki lelkű gyámoltalan emberek, a fiuk 4 évesen talpraesettebb volt, mint a két szülő együtt.


Egyébként 5-ös, öcsémmel gyerekkorunkban egymás totális ellentétei voltunk jellemben, mondogatták is, hogy tűz és víz. Én voltam a csendesebb, nyugodtabb, öcsém az örökmozgó, nagyszájú, mellette egy pillanatra nem lehetett másfelé figyelni, mert már szaladt el, mászott mindenre, az a gyerek volt, akire póráz kellett volna, én nehezen álltam ki magamért, ő visszaszólt a tanárnak. Azonos nevelést kaptunk.

2023. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!