Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Extrovertáltként megviselhet,...

Extrovertáltként megviselhet, hogy szinte 0-ra csökkent a szociális életem?

Figyelt kérdés

Munkahelyen átálltunk a full time home officeba. A kollégáimmal most már csak chates programon (teams) és videomeetingben tartom a kapcsolatot.

Nekem a munkahely az mindig ilyen szociális hely is volt.

Nincs túl nagy baráti köröm, abból sokan külföldre költöztek az elmúlt évek alatt.

Az elmúlt 1 évben a szociális életem kb. annyi, hogy addig beszélek emberekkel míg kiszolgálnak a húspultban.

Párom nincs.

Családdal szoktam még beszélgetni néha többet, néha kevesebbet, de az valahogy nem olyan.


Keresni akarok pszichológust ez ügyben, után lehetséges munkahely váltáson.


Mindig is szerettem sokat beszélni, be nem tud állni a szám, nagyon közvetlen személyiség vagyok. Lehetséges, hogy ilyen típusú emberként, hogy ez megszűnt rossz lett a hangulatom?


Utóbbi időben sokat járok fel ide a gyakori kérdésekre is, mert úgy érzem, hogy "beszélgetek" emberekkel, ahogy olvasom a kérdéseket és válaszokat, ilyen utolsó mentsvárként.


2023. jún. 30. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Extrovertáltként megviselhet, hogy szinte 0-ra csökkent a szociális életem?"

nagy eséllyel még introvertáltként is.

de extrovertáltként különösen.

2023. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
És ha már feljársz ide, miért nem kezdesz el valóban beszélgetni?
2023. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az extrovertált definíciója hogy társaságban töltődik fel. Namost ha nem mesz társaságba akkor csak merülsz, szóval igen, megvisel.
2023. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Thispain ***** válasza:
100%

Több mint valószínű, hogy igen.

Szerintem itt a pszichológus felesleges. Eseményekre érdemes eljárnod.

2023. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan, de felüdülés végre gyakorin a hárommilliomodik introvertáltas kérdés után ezt olvasni. ❤️😘
2023. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha szeretnél nyugodtan írj és beszélgethetünk,aztán majd meglátjuk hogyan tovább?

2023. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg társaságra van szükséged.

Szerintem sem kell ide pszichológus, maximum akkor ha már szinte senkivel sem tudsz beszélni.

Inkább el kellene jarnod ismerkedni, az valószínűleg jobb lenne.

2023. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Psycho ***** válasza:
50%

Valóban - pszichológusként - is meg tudom erősíteni a korábbi hozzászólókat, hogy nem feltétlenül van szükséged kollégára. Természetesen ez a Te döntésed, de itt egész egyértelműnek tűnik a megoldás: járj társaságba!


Nyilván ez így pofon egyszerűen hangzik, belekezdeni viszont nehezebb. Ha van valami hobbid, az jó vonal, azon el tudsz indulni. Vagy sport! Kiváló terep a szocializációra. Ezek mind megadják a közös érdeklődést, közös témát, így könnyebb megtalálni a közös hangot, és kapcsolatokat kialakítani.


Az extrovertált személyiségeknek a társaságIGÉNYÜK magas. Mondhatni, a normál működésükhöz szükséges, hogy ezeket a szociális ingereket megkaphassák. Ha ez nincs meg, nem csoda, ha nem érzik jól magukat a bőrükben.


Pszichológushoz legfeljebb akkor érdemes fordulni, ha úgy érzed, valami (belső, pszichés akármi) meggátol abban, hogy a fentebb felsorolt lehetőségeket realizálni tudd.

2023. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
nov. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Yes
nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!