Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít végtelenül...

Csak engem idegesít végtelenül ez a becézés, "tüncizgetés"?

Figyelt kérdés
Jópár éves jelenség már, és tekintve hogy az istennek sem akar kihalni, gondolom az emberek nagy részének tetszik/nincs vele baja... Arra gondolok, mikor normális szavakat lerövidítenek, általában úgy, hogy "i"-re végződjön, pl nárci (nárcisztikus), juci (juhászkutya), füli (fülbevaló), gyüli (gyűlés), stb. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de lassan már nincs olyan témakör amiben ne lennének jelen ezek a szavak. Nekem bántja a fülemet. Olyan szép, dallamos, választékos nyelvünk van, miértre kell ezt csinálni vele? Azt hiszik az emberek, hogy ettől aranyosabbak lesznek, ha így beszélnek?

2023. júl. 1. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem mai jelenség, legfeljebb most felgyorsult.

Mert a gondolom, te sem használod a "mozgóképszínház" szót a mozi helyett, vagy a "fagylaltot" fagyi helyett. De biztos van még sok, már megszokott hasonló rövidített szó is, ezek jutottak kapásból eszembe.

Abban igazad van, hogy sokszor zavaró, föleg, ha nem lehet rájönni, mit rövidítenek, illetve ha több szót ugyanúgy mondanak (uncsi az uncsim), de a hülyeségek idövel kihalnak, pár meg megmarad.

2023. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ó, igen. Amikor a piacon valamelyik árusnál "pari" van kiírva, be sem állok a sorba, ugyanis paradicsomot szeretnék vásárolni. Nem parit, koviubit és társait.
2023. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Bakker tök hosszu kiírni ezeket hogy nárcisztikus ez mellett a nárci az jelzi hogy szeretve van/volt, plusz nálam meg pl az extrovertált introvertált szóhasználat is idegesito simán irnám ugy hogy extro intro vagy extrovert es kesz. Vagy a regisztrácio helyett simán reg(elni)


De a gyk(kiírva:gyakorikerdesek.hu domain névvel regisztrált weboldal)népe be is szól gyakorta.


A becézésektől viszon (köszcsi puszcsi szivcsi csajszi dundi)gyakran van nekem is hányingerem.

2023. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Az a helyzet, hogy kacsacsőrű nők, vagy homik beszélnek így

A másik vonal a degradálás, nevetségessé tevés: pl. "tüncikézés", holott sokszor életbevágó témákban történik a tüntetés.

2023. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Akit zavar más dolga, tette, írása, beszéde, vagy bármije, azzal neki van dolga. Ő vetít ki valamit.

Mikor értjük meg, hogy nem vagyunk istenek, nem állunk senki felett és nem tudunk megváltoztatni senkit?

Csakis elfogadni lehet valamit, és magadban rendezni. Hidd el, neked is van olyan tulajdonságod, amit más nem szeret. Speciel ez, hogy jössz ide idegeneknek ekézni másokat. Ki a francnak van ehhez köze. Ez csak arra jó, hogy sose szűnjön meg ez a mindenhol emlegetett és nagyon is látszó undorító magyar szokás. A másokat kipofázás.

2023. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennél csak egy jobbat láttam, temetőben: temetések sorrendje kifüggesztve a ravinál (ravatalozónál). Ez azért már bizarr. Ehhez képest a pari, koviubi, ovi, koli, mosipelus semmiség.
2023. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

6 erről beugrik nekem amit meg én csinaltam mert nem is tudtam hogy gond lehet belole.


Egyik melohelyen a raktárosok gyűjtötték be folyamat a termékek adatait ellenőrzéseket mennyiségeket amely adatokat nekem kellett feldolgoznom és igy ertelemszeruen nyomon kellett kovetnem kitol kaotam meg kitol nem igy gyakorta rohangálhattam a raktárba(hatalmas telephely)hogy egyesével bekérjem ami hiányzik.

Igy inkabb azt csináltam hogy akiktől nem kaptam még meg és várom nem egyesével álltam neki mindenkihez rohangálni hanem irtam listákat kitől mi kéne.

Es kiragasztottam nekik.


Erre szóltak az emberek hogy ez nekik szégyen meg égő meg ilyenek aki még nem adta le(közben határideje sincs)

Mintha kb elmarasztaltam volna bárkit is? :D


Igy maradt az hogy egyesével rohangálok az adatok utan. De sz r volt.

2023. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Nekem is ezekkel van legfőképpen bajom, hogy vannak szavak meg témák amiket szerintem alapvető illem és erkölcs hogy nem becézgetünk. Pl nem mondunk olyat ha valakit fizikai támadás ért hogy "beszurcsizták a pocijába a késecskét és pont eltalálta a babucija szivecskéjét és meghalt". Extrém példa de értitek, vannak dolgok amiknél gyomorforgató ha ennyire komolytalanul nyilvánulnak meg róla, mert igenis komoly témák, nem a fodrásznál előadott szokásos pletyka (a ravatalozó is pont egy ilyen).
2023. júl. 1. 11:27
 9/9 BringaManó ***** válasza:
0%

Nem, nem csak téged idegesít.


(még hány száz ilyen műkérdés lesz ezekről a becézésekről?... (igen, ez is ugyanolyan "költői kérdés" volt :-)

uncsi...

nem lehetne a GYK-t rendeltetésszerűen használni, valódi kérdésekre, nem pedig duzzogási-dohogási-társalgási felületnek?... arra ott vannak az ún. "közösségi oldalak")

2023. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!